Nagie ogrodnictwo

Nago i w ogrodzie. Tak pierwszą niedzielę maja spędzają miłośnicy luźnych ubrań. A właściwie ich braku. Wiele kobiet właśnie wtedy wychodzi w stroju Ewy na działkę i przystrzyga krzaczki.

W SKRÓCIE:
Od 2005 roku ludzie z różnych krajów obchodzą Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa. W pierwszą niedzielę mają, nudyści pokazują swoje ciała podczas typowych zajęć na działce. Na Instagramie powstał specjalny hashtag, pod którym znaleźć można zdjęcia upamiętniające tegoroczne wydarzenie.

PEŁNA WERSJA:
Mamy kolejne święto, jakie powinieneś wpisać do swojego kalendarza. Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa wypada w pierwszą niedzielę maja. Ta tradycja została zapoczątkowana w 2005 roku przez Marka Storeya, redaktora magazynu „Nude and Natural” (nadzy i naturalni) i Jacoba Gabriela.

Ludzie ceniący sobie swobodę właśnie w ten dzień rozbierają się i sadzą kwiatki, albo plewią ogródek. Jak mówi Storey nie ma żadnych zasad i dopuszczalne jest uprawianie roślin w kapeluszu albo butach, nie trzeba być całkowicie nagim. Każdy może świętować jak tylko chce.

Nie ma również ograniczeń co do tego, kto powinien obchodzić to święto. Dlatego rozbierają się zarówno kobiety jak i mężczyźni, w każdym wieku i o różnych sylwetkach. Ważne jest, aby poczuć, że bycie nagim jest rzeczą całkowicie naturalną i nie ma się czego wstydzić. Inicjatywa ma pomóc ludziom zaakceptować swoje ciało.

W 2017 roku wiele kobiet postanowiło pokazać światu własne kształty. Zadbały o swój ogród w stroju Ewy, po czym zamieściły upamiętniające to wydarzenie zdjęcie na Instagramie z odpowiednim hashtagiem. Wodzeni ciekawością sprawdziliśmy co kryje się pod #worldnakedgardeningday i doszliśmy do wniosku, że jest to bardzo ciekawa tradycja, która powinna pojawić się w naszym kraju.   Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:https://www.instagram.com/explore/tags/worldnakedgardeningday/ Poniedziałek 08.05.2017