Nagi taras w centrum miasta

Tam to dopiero muszą być widoki! W samym centrum Londynu otwarto „nagi taras” na powietrzu. Tak, oznacza to dokładnie to, co myślicie – wszyscy chodzą tam całkowicie nago.
taras.JPG

Tarasy widokowe w miastach to zdecydowanie fajna rzecz. Dzięki nim można spojrzeć na miejsce, w którym się żyje lub które się akurat odwiedza z zupełnie innej perspektywy i być może dojrzeć jakieś ciekawe szczegóły, nierzucające się w oczy z poziomu chodnika.

Nowo otwarty taras widokowy w Londynie jest jednak inny. I mimo że znajduje się na wysokości ok. 20 metrów w samym centrum stolicy Anglii i można z niego bez problemu dojrzeć Big Bena, London Eye czy budynki parlamentu, to raczej nikt nie przyjdzie tam po to, by pooglądać rozległą panoramę miasta. Wszystko dlatego, że widoki, jakich uświadczy na samym tarasie, będą o niebo lepsze.

Jest to bowiem taras, na którym obowiązującym strojem jest brak jakiegokolwiek odzienia. Brytyjczycy, po wcześniejszej rejestracji, mogą po prostu przyjść na miejsce i wraz ze swoim ubraniem pozbyć się wszelkich zmartwień i zwyczajnie oddać się relaksowi przy koktajl barze na otwartym powietrzu, na wygodnych leżakach w strefach opalania lub na niewielkich trampolinach. I, jak wspomnieliśmy wcześniej, to wszystko zupełnie nago.I choć nie jest to inicjatywa płynąca ze strony władz Londynu, tylko niekonwencjonalna reklama pewnej brytyjskiej telewizji, to sam pomysł nam się niezmiernie wręcz podoba. I gdyby przypadkiem ktoś chciał wybudować taki nagi taras w Warszawie, to z przyjemnością udostępnimy mu dach budynku naszej redakcji.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. YouTube Środa 10.08.2016