Na co w weekend do kina - trzy mocne nowości

Nocny pościg, Piramida i Chłopak z sąsiedztwa – trzy świetnie zapowiadające się premiery dotarły do Polski. Jeżeli nie wszystkie, to przynajmniej jedną powinieneś odhaczyć w ten weekend. Nie masz czasu? Zapisz te tytuły na listę pt.: jaki film obejrzeć.
mocne-kino-17-04.jpg


Nocny pościg (Run All Night) 2015

gatunek: akcja, dramat
scenariusz: Brad Ingelsby
reżyseria: Jaume Collet-Serra
obsada: Liam Neeson, Ed Harris, Joel Kinnaman, Common

Liam Neeson przeżywa drugą młodość. 62-letni Irlandczyk zasługuje na miano Bruce`a Willisa XXI wieku, bo nikt z aktorów młodego pokolenia nie nadaje się do tego zaszczytnego tytułu.
Tym razem Liam wciela się w rolę człowieka, który dla odmiany chce ochronić syna. Jest płatnym mordercą, który w obronie rodziny zabija z kolei syna swojego eks szefa - groźnego mafioza. Wszystko sprowadza się do tego, że Liam musi zabić wszystkich, by młody przeżył, z kolei boss będzie ścigał dzieciaka killera.
Zapowiada się mnóstwo pościgów, walki wręcz i zużytych nabojów, a wszystko w gwiazdorskiej obsadzie.
Chłopak z sąsiedztwa (The Boy Next Door) 2015
gatunek: thriller, dramat
reżyseria: Rob Cohen
scenariusz: Barbara Curry
obsada: Jennifer Lopez, Ryan Guzman, Ian Nelson, John Corbett

Umówmy się – J. Lo. świetnie wygląda jak tańczy w swoich seksownych teledyskach albo kręci pupą podczas koncertów. Grę aktorską mogłaby sobie odpuścić. Jednak patrząc na najnowszy zwiastun, mamy wrażenie, że jednak do grania dojrzała. Albo się tej sztuki w końcu nauczyła.
W najnowszej produkcji gra nauczycielkę i matkę młodego syna. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się nastolatek, którego rodzice zginęli w tragicznym wypadku. Zaprzyjaźnia się z chłopcem i zaczyna pojawiać się w jego domu. Podczas wizyt coraz głębiej zadurza się w seksownej nauczycielce. Ich płomienny romans przerywa zejście matki na ziemię oraz powrót jej wyrodnego męża. Chłopak nie zamierza jednak odpuszczać, a odmowa ze strony dojrzałej kobiety, budzi jego ciemną, przerażającą stronę.
Nie, nie liczymy na nagie ujęcia Jennifer Lopez.
Piramida (The Pyramid) 2014
gatunek: horror
scenariusz: Daniel MeersandNick Simon
reżyseria: Grégory Levasseur
obsada: Ashley Hinshaw, Denis O'Hare, James Buckley, Faycal Attougui

Zapewne część z Was wybiera się do Egiptu i będzie oglądać piramidy. No właśnie – pamiętaj żeby oglądać, nie dotykać. Nie odłączaj się od grupy, nie wchodź do zamkniętych dla turystów tuneli i nie podpisuj się na ścianach budowli sprzed 4500 lat. Chyba, że chcesz podzielić los tej grupy poszukiwawczej.
Archeolodzy znajdują czubek piramidy, która jest kompletnie nowym znaleziskiem. Od wieków naruszanie spokoju umarłych, złożonych wewnątrz tych budowli, groziło w najlepszym przypadku śmiercią. W najgorszym – piekielnymi męczarniami wywoływanymi nieokreślonymi chorobami i śmiercią po długiej agonii. Poszukiwacze otwierają nowy obiekt i już na początku daje on znać, że nie chce nikogo wpuszczać do środka, a już na pewno nie wypuści wścibskich eksploratorów. W środku, prócz licznych pułapek, ekspedycja znajduje życie. A właściwie aktywność, bo umarlaki życie mają już dawno za sobą.
Liczymy na szybkie przeniesienie akcji do piramidy, by nie oglądać natrętnych autochtonów wciskających pamiątkowe papirusy.Dodał(a): Paweł Janusz Piątek 17.04.2015