Na bójkę z piłą mechaniczną

Wieczór, jeden facet ucieka, drugi biegnie za nim z piłą mechaniczną w dłoniach. Brzmi znajomo? Nie, to nie kadr z filmu „Piątek 13-ego”, tylko uliczna bójka. Gdzie? Chyba sami się domyślacie.
piła.JPG

W sieci krąży taki stary dowcip, w którym to Rosjanin przychodzi na dyskotekę w Niemczech, ubrany w koszulkę z napisem „Turcy mają trzy problemy”. Oczywiście nie będę opisywał Wam teraz całego tego kawału, bo łatwo można go znaleźć w internecie, dlatego też przejdę od razu do jego puenty, bo o nią tutaj chodzi.

Otóż polega ona na tym, że gdy rozjuszeni Turcy wyciągają noże, chcąc dać Rosjaninowi porządną nauczkę, ten ,ze stoickim spokojem, mówi do nich: „To jest wasz trzeci problem – przychodzicie na strzelaninę z nożami”.

I tym właśnie sposobem docieramy do tematyki filmiku, który pod koniec czerwca pojawił się w sieci. Co prawda nikt na nim do nikogo nie strzela, ale odniesienie do tego starego kawału zdało mi się bardzo adekwatne.

Wszystko dlatego, że na wspomnianym wideo, widzimy jak grupka Rosjan szykuje się do swojej ulubionej rozrywki po spożyciu, czyli do bójki pod barem. No i jak to zwykle bywa, większość ma tylko swoje pięści, inni mają jakiś nożyk, gdzieś tam trafi się jakiś gość z krzesłem, albo nawet i z małym toporkiem. Najlepszy jest jednak facet, który w całym tym zamieszaniu, po prostu poszedł do bagażnika swojego samochodu i wyjął z niego piłę mechaniczną, a później zaczął z nią ganiać innych.Już pomijam fakt, że gość wozi w swoim samochodzie piłę mechaniczną (może jest drwalem, czy coś), ale on wyglądał jakby naprawdę chciał jej użyć!

Ciekaw jestem tylko, czy odpalając swój sprzęt, gość rzucił jeszcze do reszty: „chłopaki, to jest wasz podstawowy błąd – przychodzicie z krzesłem na rzeźnię?”.
Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 30.06.2016