Na Bałtyku powstaje wyspa tylko dla kobiet

Na tę wyspę nie będzie miał prawa wstępu żaden mężczyzna, a prawo odpoczynku na niej będzie przysługiwało wyłącznie kobietom. I to wszystko na Morzu Bałtyckim.
iStock-614533412.jpg

Kiedy myślisz o rajskich wyspach, to raczej ostatnim krajem, który przychodzi ci do głowy jest Finlandia. Jednak to właśnie na jednej z wysepek należących do tego mroźnego kraju ma powstać kurort przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Tak, oznacza to, że żaden facet nie będzie miał tam wstępu.

Wysepka ma 3,5 km kw. i w całości porośnięta jest lasem iglastym. Na pomysł wybudowania tam „strefy wolnej od mężczyzn” wpadła zaś Amerykanka Kristina Roth, która stwierdziła, że kobiety potrzebują miejsca tylko dla siebie, w którym będą mogły się skupić wyłącznie na sobie samych.

Roth powiedziała w rozmowie z „The New York Post”, że na wpadła na ten pomysł na jednej z kalifornijskich plaż w Malibu, gdzie, jak twierdzi, za każdym razem gdy w pobliżu kobiet pojawiał się jakiś przystojny facet, każda z nich sięgała po szminkę. A ta wyspa ma być właśnie miejscem, w którym panie będą mogły skupić się wyłącznie na sobie (swoją drogą na pomysł lokalizacji takiego miejsca wpadł mężczyzna, partner Amerykanki).

Nie wiemy, jak wy, ale my nigdy nie widzieliśmy, żeby kobiety na plaży co trochę poprawiały makijaż. Raczej opalają się? Piją piwo? Kąpią się w wodzie? I mają gdzieś wszystkich dookoła, bo zdaje się, że tak właśnie działają plaże. I oczywiście w razie czego wcale nie można z nich zejść, żeby „zająć się sobą” np. w spa, czy pokoju hotelowym. Wcale. Jak widać dla chwili samotności potrzeba zamykać całą wyspę.

A właśnie - kurort ma zostać otwarty w czerwcu 2018.

Z TĄ DZIEWCZYNĄ ZOSTAŁBYŚ NA WYSPIE SAM:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 13.02.2018