Metallica & Lou Reed, U2 i inni

Muzyka, której warto posłuchać i płyty, które lepiej omijać szerokim łukiem. Innymi słowy przegląd albumów, by w twoich głośnikach mogła lecieć tylko dobra muza. Dj babon zapodaje!

djbabon.jpg

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u

METALLICA & LOU REED
LULU

lou-reed-metallica_lulu-608x608.jpgZapowiadało się intrygująco: wielka legenda thrash metalu oraz kultowy nowojorski rockman tworzą koncepcyjny ociekający krwią i seksem album, którego inspiracją jest postać prostytutki Lulu, stworzona w początkach XX wieku. Niestety, skończyło się niewypałem. Oto dłużące się kawałki, w których połączono średnio udane metallikowe riffy, smyczki, dęciak oraz zmęczony głos Reeda (lat 69) od czasu do czasu wsparty przez Jamesa Hettfielda. Bardzo męczące zestawienie.

U2
ACHTUNG BABY

achtung_baby.jpgOd wydania tej najbardziej poruszającej płyty w dyskografii irlandzkiej grupy minęły już dwie dekady. Teraz możesz ruszyć do sklepu po jej reedycję. Oto przesterowane gitary i brudna elektronika; zachwycające połączenie mroku Berlina z 1991 roku z przebojowymi ponadczasowymi kompozycjami – mieszanka, która wciąż robi niesamowite wrażenie. Posłuchaj i pozachwycaj się, a później spokojnie wróć do gardzenia współczesnym Bono i tym, jak żałośnie przeciętną kapelą jest dziś U2.

RÓŻNI WYKONAWCY
GERMAN MILITARY MARCHES

h410.jpgKobieta zarzuca ci, że w łóżku jesteś zbyt delikatny i ciapowaty. A więc włącz w sypialni zbiór germańskich marszów w wykonaniu Luftwaffenmusikkorps, czyli zespołu niemieckich sił powietrznych oraz austriackiej orkiestry Hoch- und Deutschmeister. Przy dźwiękach klasyków takich jak „Kaiserjäger Marsch”, „Radetzky Marsch” czy „Bayerischer Defiliermarsch” nawet pacyfista najedzie na ukochaną z impetem, jakiego do tej pory świat nie widział. 


Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 20.02.2012