Muzeum Waginy - nowa atrakcja w Londynie

W Londynie powstaje galeria sztuki, w której na pewno nie będziesz się nudził. Już wkrótce swoje drzwi otworzy pierwsze na świecie Muzeum Waginy.


Na samym początku należy zaznaczyć, że nowa instytucja nie ma nic wspólnego z pornografią. Pomysłodawcom zależało na stworzeniu miejsca, które będzie oswajało z żeńską seksualnością oraz tym, jak jest ona przedstawiana w pop kulturze. Celem muzeum jest szerzenie wiedzy, a także organizowanie spotkań i wykładów.

Założycielką muzeum jest Florence Schechter, którą zainspirowało Muzeum Penisów odwiedzone na Islandii. To był impuls, który popchnął angielską aktywistkę do działania. Zaczęło się w 2017 od pojedynczych akcji artystyczno-edukacyjnych w całym kraju. Stopniowo projekt rozrastał się i Muzeum Waginy znalazło stałą siedzibę.


Celem instytucji jest promocja zdrowia, dlatego - oprócz artystów - do pracy nad powstaniem muzeum zaproszono również pracowników z Royal College of Obstetricians and Gynaecologist, który jest odpowiednikiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Wszystko po to, żeby nadać instytucji jak najbardziej naukowy charakter.

Pierwsza wystawa zostanie otwarta 16. października i będzie dotyczyła walki z mitami dotyczącymi oczywiście waginy. Na obecną chwilę niewiele wiadomo na temat zbiorów instytucji, ale konto na Instagramie wygląda imponująco i obecnie śledzi je ponad 45 tys. obserwatorów.

Oprócz determinacji inicjatorki, do otwarcia The Fagina Muzeum przyczyniły się środki zebrane wśród internetowych darczyńców. Dzięki akcji crowdfundingowej udało się pozyskać prawie 250 tys. złotych. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny.

ZOBACZ TAKŻE: MUZEUM POLSKIEJ WÓDKI OTWARTE 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Piątek 20.09.2019