Muzeum Polskiej Wódki oficjalnie otwarte dla zwiedzających

Na muzealnej mapie Warszawy pojawiło się w końcu miejsce, które z pewnością zaciekawi wszystkich amatorów napojów wyskokowych z Polski i ze świata. Ale nie tylko ich, bo Muzeum Polskiej Wódki to po prostu unikalna inicjatywa przybliżająca jeden z istotniejszych elementów całej polskiej kultury.
huan_080618_018.jpg

12 czerwca Muzeum Polskiej Wódki oficjalnie otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego „Koneser”.

Muzeum Polskiej Wódki - lokalizacja

Nie jest to lokalizacja przypadkowa. Niegdyś, na powierzchni 50 tys. m², pomiędzy ulicą Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską, wznosił się kompleks neogotyckich budynków, w których mieściła się Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. To właśnie tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek, jak Luksusowa i Wyborowa.

Muzeum Polskiej Wódki - co można w nim zobaczyć

Zwiedzający Muzeum Polskiej Wódki będą mieli szansę zobaczyć wiele interesujących ekspozycji związanych z historią, procesem wytwarzania wódki oraz rozwojem technologii jej produkcji. MPW nie ma jednak nic wspólnego typowym dla muzeów klimatem „patrz, ale nie dotykaj”.

Na gości czekają bowiem liczne interaktywne ekspozycje, prezentacje i projekcje, a także – to zdaje się jest całe clue programu – możliwość degustacji polskich wódek w specjalnie zaadaptowanej do tego celu przestrzeni gastronomiczno-usługowej. Wszystko to po to, by zwiedzający mogli dokładnie zrozumieć, jak istotnym elementem polskiej kultury jest wódka (jeśli ktoś tego jeszcze nie zrozumiał).

Muzeum Polskiej Wódki - godziny otwarcia

Muzeum Polskiej Wódki będzie otwarte od niedzieli do czwartku w godzinach 10.00-20.00, a w piątki i soboty od 11.00 do 21.00. Bilet wstępu to koszt 40 zł, a dla gości przewidziane są również vouchery na degustację wódek. Oczywiście wstęp jedynie dla osób pełnoletnich.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Andrzej Hulimka/FORUM, Instagram Wtorek 12.06.2018