„Mroczne materie” – nowość na HBO

Nowa produkcja jest ekranizacją powieści Philipa Pullmana i powstaje we współpracy z BBC. Wkrótce serial będzie można zobaczyć na platformie HBO GO.
Mroczne materie.JPG

„Mroczne materie” pojawią się na platformie już 4 listopada. Dzień później serial będzie można obejrzeć w telewizji. Emisja kolejnych premierowych odcinków jest zaplanowana na poniedziałki. 

Fabułę otwiera tajemnicze zniknięcie przyjaciela głównej bohaterki Lyry (Dafne Keen), która postanawia mu pomóc i przy okazji odkrywa groźny spisek dotyczący porwanych dzieci. Dziewczynka spróbuje też rozwiązać zagadkę niezwykłej substancji zwanej Pyłem.Serial jest adaptacją bestselerowej sagi, w której skład wchodzą trzy tytuły: „Zorza północna", „Magiczny nóż", „Bursztynowa luneta". Głównym wątkiem jest droga głównych bohaterów: Lyry i Willla przez wieloświat równoległych wymiarów. Ważnym elementem świata przedstawionego są pancerne niedźwiedzie i dajmony, które są manifestacjami dusz i w świecie materialnym przybierają postać zwierząt.

BBC zapowiada, że jest to jedna z jej najdroższych produkcji. Za reżyserię dwóch pierwszych odcinków odpowiada Toom Hooprer („Jak zostać królem”), a scenariusz został napisały przez Jacka Thorne’a („Cudowny chłopak”).ZOBACZ TAKŻE: WIEDŹMIN - NETFLIX POKAZAŁ ZWIASTUN
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. HBO Czwartek 31.10.2019