Możesz nie lubić Vegi, ale jego produkcje zarabiają krocie. Wiemy ile

Filmów Patryka Vegi można nie lubić, ale nie można odmówić mu zmysłu do interesów. Właśnie podliczono, ile zarobiły spółki produkujące jego obrazy.
vega3.JPG

Subiektywnie ujmując, twórczość Vegi to zjawisko, które nie sprawia, że z wypiekami na twarzy oczekuję jego obrazów. Za to bez problemu wyobrażam sobie, że gdyby jego filmy nagle spadły z poziomu aspiracji twórcy na poziom ich realizacji, to w zasadzie nie byłoby czego zbierać. Natomiast równowaga pomiędzy reżyserskim ego Patryka Vegi, a stanem konta firm produkującymi jego filmy jest imponująca.


CZYTAJ TAKŻE: NOWE REALITY SHOW. KILKUNASTU FACETÓW WALCZY O ZAPŁODNIENIE JEDNEJ KOBIETY 


Wirtualne Media podliczyły zysk, jaki Vedze przyniósł rok 2019 i twórca z pewnością ma powody do zadowolenia. W minionym roku spółka Love Vega (szacun za bezpretensjonalną nazwę) zaksięgowała 8,4 mln złotych przychodu, które przełożyły się na 3,46 mln zysku netto. Love Vega odpowiadało za szumnie zapowiadany film „Polityka”. Z kolei druga firma Vega Investments (również światowo) zajmowała się dystrybucją „Kobiet mafii 2” oraz produkcją „Bad boya”. Spółka zainkasowała 5,01 mln złotych przychodu i 1,54 zysku netto. 


Sonda

Czy lubisz filmy Patryka Vegi?

Oczywiście takie zyski nie biorą się znikąd. Filmy sygnowane nazwiskiem Vegi cieszą się dużym powodzeniem wśród publiczności. „Politykę” obejrzało 1,89 mln Polaków, a film zarobił 13,85 mln złotych. Obraz stał się piątym najchętniej oglądanym filmem w 2019 roku. 

Vega nie zwalnia tempa. Ba, nawet w czasie najsurowszych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa nie schodził z planu filmowego, co z spotkało się z otwartą krytyką środowiska filmowego. Obecnie Love Vega pracuje nad produkcją „Warsaw Lovers”, która ma się pojawić na ekranach w Walentynki 2021. Z kolei spółka Vega Investments poinformowała, że podpisała umowy na realizację filmów: "Pitbull. Królowa chuliganów", "SSAP", "Uchodźcy" i "Znak równości".

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Poniedziałek 01.06.2020