Monopol dla fanów Fallouta

Jeden z fanów serii Fallout stworzył swoją własną planszę i karty do gry Monopol. Efekty swojej pracy opublikował na Reddicie

h4iC9ha-620x620r4r4r4r.jpg

Oto nie lada gratka dla wszystkich miłośników popularnej gry planszowej Monopoly oraz serii gier Fallout zarazem. Jeden z użytkowników Reddita - KongoBoom stworzył swoją własną wersję Monopolu, osadzoną w stylistyce wspomnianej serii postapokaliptycznych komputerowych gier fabularnych. Efekt? Bardzo zachęcający!

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na aspekt wizualny planszy i kart - zestaw prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a całość wykonana jest z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jestem pewny, że zrobienie czegoś takiego zajęło kupę czasu.

h4iC9ha-620x620.jpg Trzeba jednak uczciwie przyznać, że jeśli chodzi o sam pomysł, nie jest on wielce innowatorski, bo podobne próby przeniesienia gier komputerowych na planszówki miały już miejsce w przeszłości. Co więcej, powstawały już nawet inne wersje Monopolu stylizowanego właśnie na Fallout.

YsYw82z.png

Wracając jednak do pracy KongoBooma, w nowej wersji Monopolu znajdziemy oczywiście lokacje znane wszystkim z Fallouta m.in.: Nipton, Goodsprings, Camp McCarran, czy The Strip, który rzecz jasna jest najdroższym możliwym do wykupienia polem. Do gry komputerowej odnoszą się także karty z "zadaniami", które losuje się po wejściu na odpowiednie pola. Jeśli zaś chodzi o pieniądze, niestety nie znajdziemy tu kapsli - za wszystko płacimy dolarami (New California Republic).

84Ativf.png


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Wtorek 25.08.2015