TVP wystartuje z nowym serialem. Opowie o burzliwej młodości Józefa Piłsudskiego

Telewizja Polska jest w trakcie realizowania nowego serialu historycznego, który skupi się na losach młodego marszałka Piłsudskiego. Premiera pilota została zaplanowana na 11 listopada, czyli w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
untitled_design.jpg

„Młody Piłsudski” to na chwilę obecną roboczy tytuł produkcji, której fabuła rozpocznie się w 1887 roku, czyli od momentu aresztowania Józefa Piłsudskiego w związku ze spiskiem na życie cara. Marszałek miał wówczas 19 lat. Oprócz tego serial przyjrzy się m.in. relacji Piłsudskiego z jego ciotką czy starszym bratem. Widzowie będą także mieli okazję zobaczyć jak kształtowały się w bohaterze postawy patriotyczne.

„Młody Piłsudski” - obsada

Według informacji podanej przez portal wirtualnemedia.pl, Józefa Piłsudskiego w produkcji zagra Grzegorz Otrębski. Aktor nie ma zbyt wielkiego doświadczenia – znany jest wyłącznie z seriali, wśród których jest „Komisarz Alex” i „Na dobre i na złe”. Wsród reszty obsady znajdują się m.in.: Marek Kalita (ojciec), Urszula Grabowska (matka), Ewa Ziętek (ciotka Stefa), Bronisław Sebastian Cybulski (brat) oraz Jan Englert (Car Aleksander II).

Powyższa obsada związana jest wyłącznie z pilotem, który kręcono w Przemyślu. Za scenariusz odpowiedzialni są Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserem jest Jarosław Marszewski. Serial ma składać się z 13 odcinków, ale reszta produkcji trafi do emisji regularnej w 2019 roku. Pilot zostanie wyemitowany 11 listopada jakoś przed „Wiadomościami”.

Co ciekawe, TVP ma rozważać również kontynuację projektu, w którym pokaże dalsze lata życia Piłsudskiego.

Dodał(a): Kamil Dachnij/ fot. Starstock Piątek 17.08.2018