Minerały w diecie prawdziwego mężczyzny

Zależy Ci na zdrowiu, sprawności seksualnej i świetnej sylwetce? Tych minerałów nie może zabraknąć w Twojej diecie!

Cynk – najbardziej męski z pierwiastków

Szara eminencja wśród minerałów, rzadko wspominany, a dla mężczyzn odkgywa przecież kluczową rolę – przyczynia się do prawidłowego poziomu testesteronu we krwi. Dalszą konsekwencją jest kontrola popędu płciowego, potencji, typowo męskich cech fizycznych oraz psychicznych. Czy musimy wspominać o czymś jeszcze, żeby przekonać Cię, jak ważny jest cynk dla prawidłowego stanu Twojego zdrowia? Podpowiemy, że działa także profilaktycznie przy zapaleniu gruczołu krokowego. Wniosek: nie chcesz chorować na przerost prostaty, zadbaj o cynk w codziennej diecie! Kolejnym bonusem jest wpływ cynku na wygląd: pomaga zapobiegać łysieniu, przedwczesnemu siwieniu, wypryskom i trądzikowi. Na pewno kojarzysz wysuszającą maść cynkową na pryszcze, którą stosowałeś jako nastolatek. No właśnie – a przede wszystkim powinieneś zadbać o poziom cynku w organizmie.

Szukaj w: nasionach dyni, słonecznika, grochu, fasoli, czerwonym chudym mięsie, rybach i owocach morza.

Supertrik: namów ukochaną, by przygotowała Ci pyszny pasztet na bazie ziaren dyni. Na pewno będzie zachwycona, a Ty dostarczysz swojemu organizmowi dawkę cynku przy okazji drugiego śniadania. Na obiad zjedz chudy stek, a na kolację przygotuj dla niej i dla siebie owoce morza. Brzmi jak menu idealne? A pomyśl, ile przy okazji dostarczysz sobie cynku!

Magnez na stalowe nerwy

Ten pierwiastek kojarzy Ci się z reklamami na stres i przemęczenie? Całkiem słusznie, bo magnez ma działanie uspokajające i relaksujące – jego podaż w niedoborach pomoże zmniejszyć stan znużenia, niepokoju, lęku, ogólną drażliwość, ale także zmęczenie i bóle głowy. Jeśli więc Twoja praca nieustannie naraża Cię na stres, wymaga od Ciebie skupienia i uwagi oraz pełnego zaangażowania, a Ty coraz częściej zauważasz, że jesteś przemęczony i drażliwy, warto zbadać poziom magnezu.

Co ciekawe, magnez jest też niezwykle ważny w procesie budowania masy mięśniowej i odchudzania! Wpływa na syntezę białka, a tym samym przyczynia się do prawidłowego budowania masy mięśniowej – jeśli więc ćwiczysz na siłowni lub się odchudzasz, magnez jest Twoim sprzymierzeńcem! Pamiętaj jednak, że podczas diety równie ważne jak ćwiczenia i ograniczenie kalorii jest jakość naszego pożywienia – m.in. powinniśmy wykluczyć cukier z diety (więcej na ten temat przeczytaj tutaj: http://zdrowo.pl/dieta/cukier-%E2%80%93-tw%C3%B3j-wr%C3%B3g-w-odchudzaniu).

Szukaj w: zielonych warzywach liściastych, orzechach, warzywach strączkowych.

Supertrik: Wprowadź na stałe do diety zielone koktajle! To wcale nie jest wymysł dla fit-panienek ćwiczących jogę, shake na bazie zielonych liści i owoców, z dodatkiem tłuszczu w postaci oleju lnianego tłoczonego na zimno lub świeżo zmielonych orzechów i siemienia lnianego działa cuda.

Selen na wzmocnienie Twoich małych żołnierzyków

Ten pierwiastek śladowy jest składnikiem ponad 20 enzymów w naszym organizmie i bierze udział w procesie metabolicznym komórek. Dodatkowo wzmacnia odporność organizmu i pomaga walczyć z wirusami i bakteriami. Nie przekonało Cię to do kontrolowania poziomu selenu? Najważniejsze zostawiliśmy na koniec: selen jest kumulowany w gruczołach rozrodczych i wpływa na proces dojrzewania plemników, najpierw je chroniąc w fazie dojrzewania, a potem wpływając na ich żywotność i ruchliwość. Wniosek jest jeden – selen to pierwiastek absolutnie niezbędny każdemu mężczyźnie, a przyszli ojcowie szczególnie powinni zwrócić uwagę na jego zawartość w organizmie.Dodatkowo warto wspomnieć, że opóźnia starzenie – ot, taki dodatkowy bonus do wszystkich prozdrowotnych właściwości.

Szukaj w: owocach morza, jajach, wątrobie, grzybach,drożdżach, czosnku

Supertrik: podpytaj ukochaną, czy kojarzy modne niegdyś picie drożdży, które miało wpływ na włosy, cerę i paznokcie. Grudkę drożdży zalewało się wrzątkiem, studziło i wypijało każdego dnia.Ok, przyznajemy, zielone koktajle są o wiele smaczniejsze. Ale taka kuracja drożdżowa potrafi naprawdę poprawić stan naszej skóry i włosów.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do dbania o swoje zdrowie i kontrolowanie poziomu nie tylko witamin, ale także minerałów w organizmie. Pamiętaj, że zawsze warto w pierwszej kolejności sięgać po ich naturalne źródła, a dopiero potem ewentualnie uzupełniać niedobory suplementacją. A po więcej naturalnych pomysłów na zdrowie sięgnij do serwisu naturapluszdrowie.pl.


Dodał(a): materiał partnera Środa 15.02.2017