Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes to prolog gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, która premierę będzie miała w 2015 roku. Niby jest pełnometrażową grą, ale jednak troche przykrótką. To jakby aperitif przed nadchodzącą właściwą wersją, która wedle zapowiedzi producentów, ma być sandboxem 200 razy większym od opisywanego tytułu. Jeśli nie masz tyle cierpliwości, by czekać do przyszłego roku, koniecznie wypróbuj Ground Zeroes.
5zj9wrm0.jpg

Akcja gry rozgrywa się bezpośrednio po Metal Gear Solid: Peace Walker. Zadaniem Snake`a (znanym również jako Big Boss) jest zinfiltrowanie amerykańskiej tajnej bazy na Kubie i odbicie wrogiej agentki Paz (która może pomóc w załatwieniu większej sprawy) oraz chłopaka o pseudonimie Chico (który z kolei próbował ocalić Paz).

50p6srl1.jpg
Gra ma bardziej otwarty charakter i daje więcej możliwości poruszania się, ukrywania, pokonywania przeszkód. Świetna grafika i dbałość o szczegóły rozpieszcza w tym tytule. Nowością jest tryb Reflex, czyli coś w rodzaju bullet time – gdy wróg Cię wykryje, czas zwalnia na kilka sekund, a Ty masz czas na bardziej przemyślaną reakcję. Kolejną ciekawą rzeczą jest wezwanie helikoptera, który ma ewakuować innych lub Ciebie. Może przylecieć w miejsce spokojne, ale odległe lub w samo centrum walki, jednak musisz się liczyć z tym, że może zostać zestrzelony.


Minusem jest z kolei bardzo krótka fabuła. Wątek główny wprawni gracze przechodzą nawet w 10 minut. Jednak są też misje poboczne, które możesz wykonywać w dowolnej kolejności i niezależnie od celu podstawowego. Historia będzie układać się w taki sposób, w jaki zdecydowałeś się przechodzić grę.

7dxihojn.jpg
Fanom skradanek autorstwa Hideo Kojimy, MGSV Ground Zeroes jeszcze bardziej zaostrzy apetyt na właściwą grę - The Phantom Pain, która rozgrywać się będzie dziewięć lat po prologu. Gra jest dość krótka, ale i cena dostosowana jest do ilości czasu, jaki zagospodaruje nam ten tytuł.

Platformy: PS3, PS4, X360, XONE.
Cena: od 90 złotych.


Dodał(a): gianni Środa 09.04.2014