Męskie kino - Mechanik: Konfrontacja

Jessica Alba w bikini, Jason Statham wbijający bandycie harpun w szyję, wybuch jachtu, wysadzenie podwieszanego basenu na szczycie wieżowca – ten zwiastun jest kwintesencją męskiego kina, a tytuł i historia opowiedziana już w poprzednim wydaniu, gwarantuje świetną, luźną rozrywkę.
mechanik-otw.jpg

Jason Statham to twardziel, który długi czas pozostawał w cieniu swoich bardziej rozrośniętych kolegów. Ale 48-letni aktor jest silny, wysportowany i sprawny jak mistrzowie crossfitu. Odżywia się ultra zdrowo, ćwiczy mega ciężko i daje po mordzie jak uliczny zabijaka. Jest przy tym niepozorny, ma oziębłe i nie przedstawiające emocji (typowo angielskie) spojrzenie, a przy tym zdaje się być sympatyczny. Taki nowy-stary Bruce Willis. I ona – Jessica Alba. Dziewczyna, do której będziemy wzdychali bez względu na wiek. Jej lub nasz.

Dodajmy do tej ekipy Tommiego Lee Jonesa, historię z fermentującą przez lata zemstą i ratowaniem ukochanej, dla której trzeba będzie zrobić dużo za dużo. I już nawet nie muszę wspominać o wszystkich wybuchach, mordobiciach, pościgach, ekwilibrystyce na krawędzi oraz o cienkiej granicy między życiem i śmiercią. Nie muszę, ale dodaję. Bo nie mogę się doczekać 26 dnia sierpnia, by z piwem w ręku rozsiąść się w kinie i jak przy wszystkich „Szklanych pułapkach” utożsamiać się z głównym bohaterem.

I od razu zaznaczam, że Mechanik: Konfrontacja nie jest kinem ambitnym, głębokim, pobudzającym do myślenia. To gatunek, w którym można się czepiać, że wybuch był za mały, przeciwnicy za słabi, technologia przestarzała, a auta za mało latały bokiem.Arthur Bishop (Jason Statham) znany jest z tego, że potrafi spowodować zniknięcie dowolnie wybranej osoby na świecie i będzie to wyglądało na wypadek (tak, pewnie prezydenta USA również mógłby zdjąć, gdyby tylko ktoś dysponował odpowiednimi funduszami). Gdy chciał się w spokoju zestarzeć przy boku naszej dziewczyny marzeń – Giny (Jessica Alba), przypomniał o sobie jego największy adwersarz. Killer ma w 36 godzin wykonać trzy zlecenia, które oczywiście będą wyglądały jak nieszczęśliwe wypadki, żeby móc kiedykolwiek mnożyć swoje DNA z Giną.

Mechanik: Konfrontacja 2016 (Mechanic: Resurrection)
reżyseria: Dennis Gansel
scenariusz: Tony MosherPhilip ShelbyRachel LongBrian Pittman
obsada:
Jason Statham - Arthur Bishop    
Tommy Lee Jones - Max Adams
Jessica Alba - Gina
Michelle Yeoh - Mae
Sam Hazeldine – Crain
premiera:
świat – 24 sierpnia 2016
Polska – 26 sierpnia 2016

mechanik-plakat.jpg
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 30.06.2016