Męski niezbędnik podróży

Podroż biznesowa to prawdziwe wyzwanie. Mimo zmęczenia, stresu i często niskiego komfortu podróży musimy u celu świetnie się prezentować. Niezależnie, czy mówimy o spotkaniu z klientem, czy ze współpracownikami z innego działu – od tego, jak wyglądamy, może zależeć powodzenie całej misji.
ckm_kupon.jpg

Oto niezbędnik, który nie tylko pozwoli nam być przygotowanym na wszelkie niedogodności, lecz również znacznie poprawi nasze samopoczucie.

1. Pokrowiec na garnitur
Powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego podróżującego biznesmena. Chroni odzież zarówno przed zabrudzeniem, jak i pognieceniem. Jeśli podróż jest jednodniowa, a Ty nie masz możliwości zabrania ze sobą dodatkowego garnituru, powinieneś pomyśleć przynajmniej o dodatkowej koszuli. Unikniesz niepotrzebnego stresu na wypadek poplamienia czy nadmiernego pocenia się.

2. Odpowiednia walizka
Jadąc na kilkudniową delegację, powinieneś mieć odpowiedni bagaż. Najlepsza będzie lekka i solidna w konstrukcji walizka. Polecamy kupić tzw. kabinówkę, czyli walizkę o rozmiarach dopuszczalnego bagażu podręcznego (czyli ok. 50x40x20 cm). Niezbyt duża, lecz pakowna, sprawdzi się ona doskonale zarówno w przypadku podróży lotniczych, jak i kolejowych. Warto pomyśleć o modelu wyposażonym w cztery kółka – będzie on dużo wygodniejszy przy większej wadze bagażu.

3. Poduszka podróżna
Jest prawdziwym wybawieniem dla Twojego kręgosłupa przy podróżach długodystansowych. Pozwala zrelaksować się i uniknąć dyskomfortu w czasie jazdy. Gdy jesteś wypoczęty, wyglądasz lepiej, a przede wszystkim – myślisz racjonalniej. Jeśli twoim jedynym bagażem jest aktówka lub torba na laptopa, polecamy wariant dmuchany. Nie zajmuje wiele miejsca, a jest równie skuteczny jak jego piankowy odpowiednik.

4. Stopery do uszu
Pozwolą ci wyciszyć się podczas podróży i zrelaksować. Nic nie zastąpi chociażby najkrótszej drzemki. Wypoczęci nie tylko lepiej wyglądamy, lecz również szybciej myślimy i sprawniej działamy – a to niezbędna rzecz podczas ważnego spotkania.

5. Bezprzewodowa maszynka do golenia
Pozwoli nam zachować świeży i schludny wygląd nawet po całonocnej podróży pociągiem lub po kilkunastogodzinnym locie. Wybierz taką, której można używać również na sucho – to naprawdę przydatne w podróży. Dodatkowym plusem będą samoczyszczące się głowice, a także nakładki chłodzące, które złagodzą powstałe podrażnienia.

6. Kosmetyki
Balsam do twarzy zlikwiduje podrażnienie po goleniu, natomiast regenerujący krem pod oczy - sińce wynikające ze zmęczenia. Koniecznie zabierz ze sobą również dobry antyperspirant, na wypadek gdybyś nie miał czasu na odświeżenie się po podróży. Idealnie sprawdzają się również dezodoranty w formie nawilżających chusteczek – są bardzo dyskretne i zajmują bardzo mało miejsca. Warto mieć również przy sobie miniaturowy płyn do płukania ust.

Inwestycja w komfort podróży zawsze się opłaca. Aby była ona mniej obciążająca dla twojego portfela, polecamy zakupy online. Skorzystaj z kuponów rabatowych dostępnych w serwisach takich jak Kupon.pl, a wydatek będzie jeszcze niższy. Kilka wspomnianych wyżej drobiazgów pozwoli ci wyglądać i czuć się świeżo nawet po kilku godzinach lotu, a co najważniejsze, sprawi, że będziesz w pełni sił, by podjąć stojące przed tobą wyzwania.

Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Wtorek 01.07.2014