Męska walka z cieniami pod oczami

Wielu mężczyzn ma wątpliwości, czy używanie kosmetyku pod oczy powinno być częścią ich codziennej pielęgnacji. Jednak zwykły krem nie załatwi sprawy, ponieważ skóra tej części twarzy jest bardzo wrażliwa. Co daje stosowanie specjalnych preparatów w okolicach oczu?
roll on pod oczy marki L’Oreal
Likwidowanie cieni, worków, obrzęków i kurzych łapek

Skóra pod oczami jest dużo cieńsza niż w innych rejonach twarzy, co jest głównym powodem szybszego tworzenia się na niej zmarszczek. Zwykły krem nie pomoże utrzymać skóry w tym miejscu w idealnej kondycji – miękkiej, elastycznej i bez bruzdek. Bez właściwej pielęgnacji będzie się ona szybko starzeć, a cienie wokół oczu, worki, obrzęki, zmarszczki i kurze łapki staną się coraz bardziej widoczne. Stosowanie odpowiedniego specyfiku, opracowanego specjalnie dla tej partii twarzy spowalnia proces starzenia się dzięki zawartości przeciwutleniaczy, a także nawilża i odżywia delikatną skórę wokół oczu. Staje się ona bardziej elastyczna, dzięki czemu cała twarz wygląda młodziej. Dobry krem może nawet usunąć drobne zmarszczki i załamania skóry. Takie działanie mają kosmetyki bogate w witaminy A, C i E, a także naturalne wyciągi, na przykład z nasion winogron czy zielonej herbaty. Pamiętajmy, że zwiotczenie skóry spowodowane jest przez odwodnienie. Na wzmocnionej skórze nie tworzą się cienie, a odżywiona i nawilżona jest zdecydowanie mniej obrzęknięta. Najkorzystniejszy będzie krem z peptydami, taki jak roll on pod oczy marki L’Oreal, który sprawi, że skóra stanie się po prostu ładniejsza.

Jak szybko działa kosmetyk pod oczy?
 Mężczyznom brakuje cierpliwości w stosowaniu kosmetyków. Tymczasem idealny czas aplikacji jednego produktu wynosi od sześciu miesięcy do jednego roku. Przy tym efektywność działania kosmetyku w dużej mierze zależy od regularności jego stosowania. Ilość nałożonego preparatu ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Z drugiej strony oczekiwanie, że efekt będzie widoczny od razu, nie jest całkiem pozbawione sensu. Krem przeciwzmarszczkowy ma w sobie czynniki wygładzające i ujędrniające, więc powinien dawać pewne rezultaty już po kilkunastu dniach regularnego stosowania. Wygładzenie zmarszczek i odbudowanie warstwy kolagenowej to jednak zawsze kwestia co najmniej kilku miesięcy.

Dodał(a): CKM.PL/fot. mat. prasowe Poniedziałek 01.12.2014