McDonald’s będzie wytwarzać części samochodowe z jedzenia

Może trudno w to uwierzyć, ale restauracyjny gigant zamierza wytwarzać elementy samochodów. Sieć amerykańkich fastfoofów właśnie ogłosiła współpracę z Fordem.
iStock-157728622.jpg

W świecie, w którym marnuje się mnóstwo żywności, taki ruch był do przewidzenia. Współpraca dwóch gigantów ma się opierać na przetwarzaniu resztek. McDonald upora się więc z problemem odpaków, a Ford zyska ekologiczny surowiec.

Wszyscy, którzy liczyli na pasek rozrządu z frytek będą jednak nieco rozczarowani. Okazuje się, że Ford zamierza wykorzystać pozostałości po procesie mielenia kawy, które - zdaniem specalistów, doskonale łączą się z plastikiem.

Z tak pozyskanego materiału będą produkowane obudowy reflektorów. Ford zapowiada jednak, że w przyszłości chciałby znaleźć kolejne zastosowania dla kawowego plastiku.

Zdaniem twórców tego nowatorskiego materiału jest on nie tylko lżejszy niż tradycyjne tworzywo, ale też przyjemnie pachnie. A to mogłoby oznaczać, że w czasie porannej drogi do pracy, moglibyśmy rozkoszować się zapachem kawy.ZOBACZ TAKŻE: KAPELUSZ HITLERA SPRZEDANY ZA WIELKIE PIENIĄDZE. TRAFI W NIETYPOWE MIEJSCE


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 06.12.2019