Matka Andrzeja Gołoty wystartuje w wyborach samorządowych

Andrzej Gołota niegdyś lał przeciwników w ringu, a teraz jego matka postanowiła stanąć do niemniej ostrej walki politycznej o mandat radnej Warszawy.
akpa20151016_boxing_night_mp_6136.jpg

Bożenna Gołota wystartuje z list Polskiego Stronnictwa Ludowego na radną warszawskiego Śródmieścia – ustalili dziennikarze „Super Expressu”. Matka byłego boksera miała już w tej sprawie spotkać się z rzecznikiem PSL i kandydatem partii na prezydenta Warszawy Jakubem Stefaniakiem.

Jednym z postulatów Bożenny Gołoty ma być wprowadzenie projektu „Emerytury bez podatku”, na który już niedługo ma ruszyć zbiórka podpisów. Zdaniem Stefaniaka m.in., dzięki takim inicjatywom oraz zaangażowaniu i woli walki Gołota ma szanse rzeczywiście zostać radną.

Sama zainteresowana tłumaczyła z kolei, że to właśnie wartości reprezentowane przez PSL są najbliższe jej sercu, a jej zaangażowanie w politykę ma być wynikiem chęci zrobienia czegoś pożytecznego dla warszawiaków.

Jak nieoficjalnie dodawał również „Super Express”, Bożenna Gołota może także w przyszłości spróbować swoich sił w parlamencie. Warunkiem jest oczywiście sprawdzenie się w roli radnej stolicy.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. AKPA Czwartek 02.08.2018