Masz więcej czasu? Pora zadbać o najważniejszy mebel w waszym domu

Łóżko w czasach kwarantanny staje się niemal centralnym miejscem w domu. To idealny moment na zadbanie, aby stało się jeszcze bardziej komfortowe. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainteresować się materacem wykonanym z lateksu.

SMALL jeremy-banks-Z9q18W0cZBs-unsplash.jpg


Dobry materac  gwarancja wypoczynku

Sen jest jedną z najważniejszych podstaw naszego ogólnego samopoczucia. Żeby dobrze funkcjonować, potrzebujemy snu o odpowiedniej jakości i czasie trwania. Na jakość naszego snu wpływają dwa rodzaje czynników: wewnętrzne i zewnętrze. Do wewnętrznych należy ogólna kondycja, poziom stresu czy też gospodarka hormonalna twojego organizmu. Czynniki zewnętrzne to wygodny materac i inne odpowiednie warunki do spania – cisza, zaciemnienie, ale też nieprzeszkadzający, niechrapiący partner obok. Warto zacząć od tych czynników, na które mamy wpływ, na przykład od kupna odpowiedniego materaca, który zapewni nam komfortowy sen.

Dobry jakościowo, ergonomiczny materac powinien w odpowiedni sposób podpierać rożne partie ciała, zapewniając wygodę snu. Przydatną funkcją jest także tłumienie drgań, aby ruchy osoby leżącej obok nie przeszkadzały nam w wypoczynku. Mając siedzący tryb życia lub wykonując pracę, która wymaga kilku godzin stania dziennie, powinniśmy jak najbardziej zadbać o postawę. W nocy ciężko jest kontrolować ułożenie ciała, a odpowiednio dobrany materac może ci w tym znacząco pomóc. Profilaktyka pozwoli ci zadbać o to, aby twoimi dolegliwościami nie stały się wady postawy czy chroniczny ból pleców.

materac-hilding-melody.jpg

Materace lateksowe

Od niedawna popularnym wyborem wielu par stał się materac lateksowy. Charakteryzuje się on wyjątkową elastycznością i trwałością – te cechy osiąga się za sprawą wypełnienia naturalnym mleczkiem kauczukowym z lateksem syntetycznym. Materiały te sprawiają również, że produkt jest trwalszy, odporniejszy na użytkowanie, długo zachowuje swoje właściwości i nie odkształca się. Materace lateksowe tłumią drgania i ruchy pozwalając na spokojny sen nawet koło osoby intensywnie wiercącej się w nocy. Dopasowują się także do kształtu ciała. Zastosowano w nich 7 stref twardości, dzięki czemu dobre jest podparcie mięśni różnych partii ciała, a kręgosłup jest odciążony. Są one na tyle twarde, że nie zapadniesz się w materac, ale na tyle miękkie, że leżenie jest przyjemne.

Z uwagi na swoje właściwości, materace lateksowe są polecane jako produkty ortopedyczne, sprawdzające się zarówno u małych dzieci jak i osobom mającym problemy z kręgosłupem.

czym-charakteryzuja-sie-materace-lateksowe.jpg

Nasz wybór: materac Hilding Melody

Jednym z materacy lateksowych dostępnych na rynku jest materac Melody. Dlaczego go polecamy? Przede wszystkim dlatego, że posiada wszystkie cechy opisanego wyżej produktu. Konstrukcję wkładu tworzy tu blat lateksowy o wysokości 18 centymetrów. Warto dodać, że ma on właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze – dzięki temu materac Melody będzie idealną opcją dla alergików i osób nadwrażliwych na roztocza czy kurz. Dzięki specjalnym otworom produkt ma optymalną wentylację, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Użytkownik materaca nie będzie narażony na przegrzanie się czy spocenie w czasie snu.

Lateks użyty w produkcji ma wysoką gęstość, co wpływa na trwałość produktu. Materac nie ulega odkształceniom, a nawet gdyby coś się wydarzyło –- ma 15-letnią gwarancję. Z uwagi na wysoki stopień elastyczności, Melody będzie dobrym modelem także dla osób z nadwagą, jednocześnie łagodząc objawy ze strony kręgosłupa.

Kupując materac, możesz też wybrać jeden z dwóch pokrowców. Obydwa można prać w 60 stopniach, dzięki czemu z łatwością zachowasz higienę użytkowania materaca. Pokrowiec Hybrid jest lekki, elastyczny i niepikowany. Wspomaga wentylację materaca i jest odporny na mechacenie się. Pokrowiec Italiano jest z kolei puszysty i delikatny w dotyku, wykończono go wiskozą. Oba pokrowce wyposażono w uchwyty ułatwiające obracanie materaca.

Inwestycja w porządny materac to inwestycja w twoje zdrowie oraz komfortowy i spokojny sen. To z kolei przekłada się na twoje codzienne samopoczucie i pozwala ci odczuć, że jakość życia wzrosła. 

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 10.04.2020