Masz psa? Pamiętaj o podatku

Nie ma co ukrywać, w naszym kraju podatków i opłat jest wiele. Dlatego przypominamy o daninie, którą trzeba opłacić do 30 kwietnia.
podatek.jpg

Ostatnio w CKM przypominaliśmy, że abonament RTV nadal trzeba płacić. Miesięcznie to koszt 22,70 zł i trzeba uważać, za zakupiony telewizor. Teraz przypominamy o podatku od psa w 2020 roku. Kogo obowiązuje i ile wynosi?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pożyczyła psa do zdjęcia. Skończyło się fatalnie

Podatek za psa trzeba zapłacić do końca kwietnia tego roku. Ale część Polaków, którzy mają na utrzymaniu pupila, jest z tej opłaty zwolniona. Dotyczy to emerytów powyżej 65. roku życia, samodzielnie prowadzących gospodarstwa domowe oraz osób niepełnosprawnych z psem asystującym. Dotyczy to także rolników, którzy mają więcej niż dwóch czworonogów oraz personelu dyplomatycznego.

Podatek od psa 2020. Kogo obowiązuje i ile wynosi?

Opłatę uiszcza się w gminie. Ale niektóre rady mogą podjąć decyzję, aby jej nie wprowadzać. Dlatego w części miast podatek za psa nie obowiązuje.

Jeśli trzeba zapłacić daninę to wynosi ona za rok 125,40 zł. Jest o 2 złote wyższa niż w roku 2019. Podatek od psa trzeba uregulować do 30 kwietnia. Jeżeli pies urodzi się w późniejszym miesiącu, opłatę należy uiścić do końca drugiego miesiąca życia psa.

Co, jeśli ktoś zapomniał o podatku za psa? Wobec takiej osoby wszczynane jest postępowanie podatkowe i możemy mieć do czynienia z komornikiem.

Policja zbroi się na potęgę - ZDJĘCIA
Dodał(a): Tomek Orszulak/fot.iStock Środa 22.01.2020