Maseczka ochronna origami. Zrobisz ją w kilka minut

Wykładowczyni krakowskiego ASP pokazała, jak własnoręcznie zrobić maseczkę origami. Wystarczy kilka przedmiotów, które każdy ma w domu.

Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa już niebawem (od 16 kwietnia) wszyscy w Polsce będą musieli zasłaniać twarz w miejscach publicznych. Rozwiązanie ma spowolnić rozprzestrzenianie się choroby.

Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś kupić maski ochronnej lub nie chcesz się spocić, zakrywając twarz szalikiem lub chustką, możesz w kilka minut sam wykonać prowizoryczną maseczkę. Wystarczy, że przygotujesz trzy rzeczy: ręcznik papierowy, gumki recepturki i zszywacz.

Dokładną instrukcję wykonania maski origami opublikowała w sieci dr hab. Anna Myczkowska-Szczerska z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP. Doktor pokazuje na kilkuminutowym nagraniu, jak – krok po kroku – złożyć jednorazową maseczkę.Trzeba jednak zaznaczyć, że ręcznik papierowy nie będzie tak skuteczny, jak specjalistyczna maska. “Pamiętajmy, takie maseczki są ochroną doraźną! Zapobiegają dotykaniu twarzy i ograniczają transmisję kropelek” – tłumaczy doktor. Natomiast samo składanie origami będzie ciekawym zajęciem podczas kwarantanny.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Facebook Wtorek 14.04.2020