Marihuana zmniejsza śmiertelność noworodków?

Przełomowe wnioski dotyczące marihuany! Z nowych badań naukowych wynika, że popalanie trawki w trakcie ciąży... redukuje śmiertelność dzieci!

ciaza marycha.jpg

Przez 2 lata naukowcy przebadali 2964 niemowląt, aby w końcu wysnuć niespodziewany wniosek: palenie marihuany w czasie ciąży może zmniejszać śmiertelność wśród dzieci! Umieralność wśród maluchów, u których wykryto kannabinoidy była na niższym poziomie niż wśród dzieci, u których nie wykryto żadnych narkotyków. Oczywiście nie zachęcamy przyszłych rodziców do testowania tej metody zapobiegania zgonom, ale faktem jest, że wyniki pierwszego badania w tym zakresie są obiecujące.

Naukowcy sprawdzali noworodki pod kątem obecności różnych używek w ich organizmach. Śmiertelność bobasów, u których nie wykryto żadnych narkotyków, utrzymywała się na poziomie 15,7 zgonów na 1000 urodzeń. Tymczasem w grupie dzieci, u których wykryto kannabinoidy wynosiła ona 8,9 zgonów na 1000 urodzeń, czyli prawie o połowę mniej! Co jednak najciekawsze, wśród maluchów, u których wykryto jedynie marihuanę, bez żadnych innych dodatkowych substancji, nie odnotowano ani jednego zgonu!

Większą umieralność odnotowano natomiast wśród noworodków mających w organizmie kokainę i opiaty. W tych przypadkach wynosiła ona kolejno: 17,7 i 18,4 zgonów na 1000 urodzeń.

Naukowcy zapowiadają kolejne badania, w celu zgłębienia tematu. Czyżby marihuana była wskazana kobietom ciężarnym?Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 26.02.2015