Marihuana dla dzieci

Nowy szczep marihuany może leczyć epilepsję u dzieci. Nie zawiera THC, więc małoletni nie będą `latać ponad chodnikami` po jej zażyciu. Oczywiście nie będą też palić blantów żeby zażyć leczniczą substancję
charlottes web

Rodzice chorujących na padaczkę dzieci coraz częściej podejmują decyzję o przeprowadzce do Kolorado, gdzie konopie indyjskie zostały zdepenalizowane. Udało się tam bowiem stworzyć specjalną odmianę tej rośliny.

Szczep zwany Siecią Charlotte`y (Charlotte’s Web) jest hodowany w ten sposób, by nie zawierał THC – psychoaktywnej substancji zawartej w marihuanie, która jest hamulcem przy wprowadzaniu konopi do leczenia. Nazwa tej odmiany wzięła się od imienia 5-letniej dziewczynki – Charlotte Figi. Choruje ona na Zespół Dravet – ciężka odmiana padaczki bardzo oporna na leczenie ( doktor Dravet, która ujęła w ramy tę przypadłość również miała na imię Charlotte). Dziecko miało ok. 300 napadów tygodniowo w 2010 roku, w chwili obecnej, zażywając olejek specjalny konopny, jest wolne od ataków.


Póki co, nowy szczep testowany jest na zwierzętach. Na ludziach przeszedł ledwie cztery próby, w których udział wzięło 48 osób. U trzech czwartych objawy padaczki zmniejszyły się zauważalnie. Jednak jest to za mała grupa, by móc uznać je za miarodajne badania. Mimo to, Narodowa Fundacja Epilepsji wspiera walkę o legalizację marihuany, zawierającą kannabidiol (CBD) – związek chemiczny odpowiedzialny za lecznicze działanie konopi. Amerykańska administracja podjęła decyzję, że w 2014 roku testy kliniczne z użyciem CBD będą zintensyfikowane i obejmą pięć placówek, w których terapii poddanych zostanie 25 dzieci z padaczką.

Dodał(a): daktor Poniedziałek 24.03.2014