Mapa selfie

Żyjemy w erze selfie, więc prędzej czy później takie zestawienie musiało powstać – liczba „samojebek” przypadających na głowę jednego, spośród 100 tys. mieszkańców największych miast świata. Ranking ten stworzył niezawodny magazyn Time.
mapa-selfie.jpg

By przygotować takie zestawienie Time użył dość żmudnej i czasochłonnej metody. Mianowicie serwis stworzył bazę danych, zawierają zdjęcia z Instagramu otagowane hashtagiem „selfie”, które zawierały geograficzne koordynaty. Sklasyfikowanych zostało 459 miast.

Dość nieoczekiwaną światową stolicą selfie stała się Manila, a precyzyjniej Makati City, czyli biznesowa część stolicy Filipin. To właśnie w tym pięciusettysięcznym mieście przypada 258 osób robiących selfie na 100 tys. ludzi.

W pierwszej dziesiątce miast z największą liczbą selfie na 100 tys. osób znalazły się także takie metropolie jak Nowy Jork, a konkretniej jego część – Manhattan, z 202 selfie, dalej Miami ze 155 selfie, a także Tel Awiw, Manchester czy Mediolan.

mapa-selfie-mapa.jpg

Spośród polskich miast, do pierwszej setki załapało się tylko jedno – Poznań. Stolica Wielkopolski uplasowała się na 86. miejscu z 33 selfie na 100 tys. osób. Warszawa znalazła się zaś na 108. Miejscu.

I choć zapewne metoda Time’a nie była najdoskonalszą z metod sprawdzenia liczby selfie przypadających na głowę mieszkańców miast świata, bo uwzględniała tylko Instagram i tylko fotki odpowiednio otagowane, to jednak w momencie gdy to zestawienie powstało, było jedynym, które w jakikolwiek  sposób pokazywało, które miasto jest stolicą „samojebek”. Obecnie, te liczby z pewnością się zwiększyły.
Dodał(a): Jakub Rusak / time.com Piątek 11.03.2016