Mapa koronawirusa w Polsce. Tu możesz śledzić rozwój epidemii

Firma Esri Polska przygotowała polską interaktywna mapę koronawirusa, która pozwala na obserwowanie rozwoju epidemii. Dane są dostępne bezpłatnie na specjalnie utworzonej stronie internetowej.
polska.JPG

Twórcy strony na co dzień zajmują się budowaniem systemów do gromadzenia i analizowania danych. Na stworzonej mapie koronawirusa rozwój sytuacji w Polsce można śledzić w czasie rzeczywistym.

CZYTAJ TAKŻE: JAK MYĆ SMARTFON?

Na graficzne przedstawienie terytorium Polski naniesiono szpitale, w których przebywają chorzy. Placówki medyczne oznaczono krzyżykiem. Po najechaniu kursorem na konkretną lokalizację użytkownik otrzymuje informacje dotyczące liczby potwierdzonych przypadków, wyleczonych pacjentów oraz liczbę zgonów.

Strona jest aktualizowana danymi, dostarczanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Oprócz tego dostępne są dane dotyczące całego województwa. Z kolei z boku strony wyświetlane są statystki dla całego kraju. 

Na stronie można również sprawdzić liczbę chorych na świecie, a ilość przypadków zachorowań jest uporządkowana w kolejności malejącej – na szczycie zestawienia wciąż królują Chiny, następnie Iran i Włochy. Na 16 marca 2020 w Polsce potwierdzono 125 przypadki (na 169 262 na całym świecie), z czego 3 okazały się śmiertelne. 

Strona jest dostępna tutaj

ZOBACZ GALERIĘ: POLSKA POLICJA SIĘ ZBROI
Dodał(a): Adam Barabasz / Esri Poniedziałek 16.03.2020