Magia kolorów i najwyższa jakość obrazu

Nowoczesne telewizory to już nie tylko odbiorniki służące oglądaniu ulubionych programów. Dzięki ekranom OLED możemy cieszyć się wysoką jakością obrazu. Najnowsza wersja Android Smart TV daje nam dostęp do niezliczonej ilości treści – od muzyki, przez programy edukacyjne, rozrywkowe, seriale, aż po filmy. Przykuwający wzrok design i dbałość o detale sprawiają z kolei, że telewizor staje się stylowym wykończeniem wnętrza. Wszystkie te cechy posiada najnowszy, flagowy model OLED 9002 marki Philips.
DSC_5052.jpg

Philips OLED 9002 to ekran o przekątnej 55 cali. To drugi model wyposażony w ekran OLED i unikalną technologię Ambilight, posiadający certyfikat UHD Premium. Telewizor bazuje na opatentowanym przez firmę Philips procesorze obrazu P5, który dzięki zwiększonej mocy przetwarzania pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu. Dla odbiorcy oznacza to najgłębszą czerń i najjaśniejszą biel, a dzięki nim szeroką paletę żywych kolorów (99% zgodnie z normą DCI-P3 WCG) i naturalne odcienie skóry oraz płynność obrazu. Nowy procesor to także poprawiona o 25% wydajność w stosunku do  poprzedniej generacji procesora stosowanego przez markę Philips, Perfect Pixel Ultra HD. Na najwyższą jakość obrazu wpływa także niezwykła jasność świecenia ekranu OLED o właściwościach świetlnych na poziomie 750 Nit oraz technologia High Dynamic Range Perfect.

Philips-OLED-9002_ciemne-tł.jpg
Intensywne doznania dla oka i ucha
Nowy telewizor marki Philips to podniesiona wysoko poprzeczka nie tylko pod kątem jakości obrazu, ale także dźwięku. Nawet najlepszy ekran, który pozwoli odzwierciedlić zamierzenia twórców filmu pod kątem dynamiki i kolorów, nie przyniesie odpowiedniego poziomu emocji bez wysokiej jakości dźwięku. W modelu OLED 9002 zastosowano technologię Triple Ring, która odpowiada za silniejsze drganie głośników w subwooferach, dzięki czemu brzmienie jest zdecydowanie bardziej dynamiczne. Całość uzupełnia technologia DTS HD Sound, czyli wydajny system przetwarzania, który zachowa czystość oryginalnych materiałów audio.

Dodatek, który ma znaczenie
Model Philips OLED 55POS9002 wyposażony jest w trójstronny system Ambilight. To opatentowana przez Philips technologia podświetlenia z tyłu ekranu, za pomocą szeregu diod LED. System idealnie współgra z wyświetlanym obrazem, emitując na ścianę za telewizorem światło w kolorach odzwierciedlających to, co widzimy na ekranie. Dzięki zastosowaniu niezwykle cienkiej ramy, obraz „wychodzi” poza ekran, jednocześnie go powiększając i zwiększając doznania przy oglądaniu programów telewizyjnych, filmów, wydarzeń sportowych czy w czasie grania. Charakterystyczna dla projektantów marki Philips lekkość projektu została doceniona w prestiżowym konkursie Red Dot Awards, w kategorii elektroniki użytkowej.

Ten oraz inne modele firma zaprezentowała w warszawskim showroomie AmbiExperience, który widać na załączonych zdjęciach.

DSC_5064.jpg
Każdego roku ciężko pracujemy nad tym, by wchodzić z naszymi produktami na kolejne poziomy. Zarówno pod względem designu i wykonania, jak również jakości obrazu i dźwięku czy zastosowanych materiałów. To szczególnie ważne ze względu na to, że Philips to jedyna europejska marka produkująca telewizory. Cieszymy się z nagrody Red Dot i z tego, że jury doceniło naszą pracę w zakresie tworzenia wyróżniających się produktów – komentuje Rod White, Chief Designer Philips TV.

Połączenie najnowszych technologii, ekranu OLED, opatentowanego systemu Ambilight, nowoczesnego wzornictwa i wysokiej staranności wykonania sprawia, że Philips OLED 9002 to jedyny w swoim rodzaju telewizor, który nie tylko zapewni przyjemność oglądania, ale także upiększy wnętrze salonu.

DSC_5083.jpg
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z Philips Poniedziałek 09.10.2017