LVL powie, kiedy się napić

Problem z nawadnianiem organizmu jest taki, że brak pragnienia nie oznacza braku zapotrzebowania na płyny. Twórcy LVL wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i tworzą gadżet, który dokładnie powie ile i kiedy się napić.
opaska.jpg

Badania naukowe dowodzą, że powinniśmy pić zawsze gdy odczuwamy taką potrzebę. Brak właściwego nawadniania może prowadzić do zachwiania równowagi wodno-elektrolitowej. Dotyczy to wszystkich, poczynając od dzieci, dorosłych, osób aktywnych, leni, na seniorach kończąc. Ludzkie ciało składa się w większości z wody, więc nawet 1 procentowy ubytek może „robić różnicę”.

główne.jpg

Elektroniczna opaska LVL przez cała dobę monitoruje poziom nawodnienia w organizmie, mierzy puls i pomaga optymalizować ćwiczenia. W czasie rzeczywistym wysyła powiadomienia, kiedy i ile wypić bazując na aktualnym poziomie płynów i tempie pocenia się.

Pomaga też w odpoczynku. Wyspani ludzie czują się lepiej. Jak przekonują twórcy gadżetu, właściwe uzupełnienie wody w organizmie ma kluczowe znaczenie dla jakości snu. Jesteśmy w stanie w to uwierzyć, bo nie lubimy budzić się spragnieni i snuć po domu w poszukiwaniu zimnego napoju, ani wstawać „na jedynkę”, ponieważ wypiliśmy zbyt wiele.

dehydracja.jpg

Opaska ma ekran OLED o rozmiarach 12x24 milimetrów, łączy się ze smartfonem i innymi urządzeniami przez Bluetooth, wliczając w to smartwatcha i licznik rowerowy. Bateria „trzyma” do 4 dni w zależności od obciążenia, jej naładowanie trwa do 2 godzin. Dedykowana aplikacja pracuje na systemach IOS i Android. Waga opaski wynosi 50 gramów, można ją moczyć, ponieważ jest wodoodporna (IP67). Sprzęt pojawi się w sprzedaży około czerwca 2017 i jego cena w przedsprzedaży wyniesie około 400 złotych. Bierzemy oraz czekamy na opaskę, która powie nam, kiedy i czego się napić, żeby utrzymać stałe 2 promile we krwi.
Dodał(a): Robert Dzięgielewski / fot.: kickstarter.com Poniedziałek 24.10.2016