„Ludzka stonoga” na lekcji w szkole

Takie rzeczy tylko w Stanach. Nauczyciel jednego z liceów w amerykańskim stanie Tennessee wyświetlił uczniom w trakcie zajęć film. Nie byle jaki film, bo „Ludzką stonogę”.
Ludzka-stonoga-2-czescia-programu-nauczania-w-USA_article.jpg

Gwoli przypomnienia: film opowiada o szalonym naukowcu, Martinie Lomaksie, który postanowił połączyć 12 osób w jeden układ pokarmowy. Oznacza to, że odbyt jednej osoby połączony jest z ustami osoby za nią. Film ocieka więc brutalnością, krwią i fekaliami, a sceny w nim przedstawione, mówiąc eufemistycznie, mogą zostawić trwały ślad na psychice.

Przypomnę także, że ze względu na wyjątkową brutalność film został zakazany w wielu krajach, m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii czy w Nowej Zelandii.

Biorąc więc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, raczej trudno zakwalifikować „Ludzką stonogę” jako kino familijne, odpowiednie dla licealistów. Najwyraźniej jednak jeden z nauczycieli w Jackson Central-Merry High School w amerykańskim stanie Tennessee, uznał, że właściwie to dlaczego nie? Puśćmy dzieciakom coś, po czym przez najbliższe 5 lat nie zmrużą oka!

Wieść o tym zdarzeniu natychmiast rozniosła się po portalach i mediach społecznościowych, i dotarła nawet do samego Toma Siksa – reżysera „Ludzkiej stonogi”, który całą sprawę pochwalił. Uznał nawet, że seans filmu powinien być elementem programu nauczania, a także, w ramach wdzięczności dla nauczyciela, postanowił przekazać mu kopię „Ludzkiej stonogi” na DVD, z własnym podpisem.W tej chwili nie wiadomo dlaczego nauczyciel postanowił puścić licealistom ten film. Nie wiadomo także czy został wydalony ze szkoły, czy zawieszony. Inspektorowie badający całą sprawę stwierdzili jedynie, że zachowanie nauczyciela było „niewłaściwe i niedopuszczalne”.


Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 29.04.2016