Ludzka deskorolka

Da się jeździć po człowieku, a ten gość pokazuje, że można jeździć i na człowieku. Twórca animacji poklatkowych zremasterował swoje wideo i przypomina o swoich epickich filmikach, które nie wiemy po jakim narkotyku powstają, ale na pewno po dużej dawce.
ludzka-deskorolka.jpg

Za swoją animację Fresh Guacamole użytkownik o pseudonimie PES nominowany był w 2013 roku do Oscara. Trwający 1:40 filmik o krojeniu piłki baseballowej w kostkę...do gry był najkrótszym tworem kiedykolwiek konkurującym o tę prestiżową nagrodę. Z jego produkcji tryska Monty Pythonowskie absurdalne i abstrakcyjne poczucie humoru i nigdy nie wiesz, czego się spodziewać w kolejnym ujęciu.

Tworząc swoje filmiki używa techniki zwanej animacją poklatkową. Polega to na tym, że najpierw wykonuje serię zdjęć obiektów, które przesuwa o wyliczony wcześniej dystans. Później wszystkie foty łączy oprogramowaniem, które dają w efekcie animację sprawiającą wrażenie przemieszczania się obiektów. Pewnie zdziwisz się, ale sam kiedyś na pewno byłeś takim animatorem, tylko nie zarejestrowałeś obrazu swoich wyczynów. Rysowałeś zapewne historyjki rozłożone na tych samych rogach wielu kartek papieru, a na każdej z nich powstawała odrębna scena. Później wystarczyło „przewinąć” je i powstawała amatorska animacja poklatkowa. Z tym że malowana.A PES swoje dzieła tworzy w realu, co jest cholernie żmudną robotą. Tym bardziej jak musi użyć człowieka w roli deskorolki. Choć rozmiar obiektu wskazywałby na longboard. No ale takie triki wyjdą tylko na krótszej desce.

Wykonanie animacji poklatkowej jest dość prostą sprawą, ale żmudną i wymagającą olbrzymiej cierpliwości i wyobraźni. Po pierwsze, żeby wpaść na ciekawy pomysł, a po drugie, by pamiętać, jakie obrazy powstały przed chwilą i jakie należy wygenerować w następnej kolejności.

Jeśli masz swoją ciekawą produkcję albo pomysł na takową, daj nam znać na Facebooku i może wspólnie stworzymy coś na miarę Oscara. Albo Porno Oscara.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 05.09.2016