Linda i Żebrowski dubbingują grę

Dwaj twardziele polskiej sceny filmowej - Bogusław Linda oraz Michał Żebrowski po raz kolejny wcielą się w bohaterów bestsellerowej serii na PlayStation 3 „God of War”. Premiera gry już 13 marca 2013.
god of war wstąpienie


Sony Computer Entertainment Polska do udziału w przygotowaniu „God of War: Wstąpienie”, czyli prequela serii „God of War”, po raz kolejny zaproszono niezwykle utalentowanych aktorów, Bogusława Lindę i Michała Żebrowskiego.

Linda, etatowy laureat nagród na festiwalach filmowych w Polsce, już po raz czwarty użyczył głosu Kratosowi, głównemu bohaterowi gry. Wybór aktora nie był przypadkowy. Artysta przez wiele lat kojarzony był z wizerunkiem cynicznego twardziela Franza Maurera (Psy, 1992, Psy II: Ostatnia krew, 1994). Specjalnie dla Sony, powraca do roli bohatera bezwzględnego i wciela się w postać przepełnionego pragnieniem zemsty herosa.

Żebrowski, który ostatnio brawurowo zagrał w filmie Sęp, w projekcie wziął udział po raz drugi, tym razem w trybie multiplayer. W „God of War: Wstąpienie” dubbinguje postać Herkulesa. Aktor przyznaje, że z przyjemnością ponownie przemówił głosem mitycznego wojownika. Zdradza: „Kiedy producenci zadzwonili, bardzo się ucieszyłem, że Herkules ożył, że dostał druga szansę. Zwłaszcza, że podobno ta postać przypadła do gustu odbiorcom”.Artyści podjęli się trudnego fizycznie zadania – dubbing został przygotowany naturalnie, z wykorzystaniem wyłącznie możliwości ludzkiego głosu. „Tutaj każde nagranie jest wyzwaniem, ponieważ w polskiej wersji dysponuję tylko swoim głosem, bez podparcia elektronicznego” – mówi Linda.    

“God of War: Wstąpienie” to prequel bestsellerowej serii na konsolę PlayStation 3 “God of War”. Na skutek machinacji Aresa, Kratos zabija swoją żonę oraz dziecko. Bohater obiecuje sobie pomścić ukochane osoby. Występuje przeciw okrutnemu bogu, przez co zostaje skazany na wieczność w więzieniu dla potępionych. Uzbrojony w Ostrza Chaosu, będzie musiał stawić czoła najpotworniejszym mitologicznym stworom, a także rozwiązywać zawiłe zagadki. Czeka go pełna niebezpieczeństw wyprawa w poszukiwaniu wolności i odkupienia.

Premiera God of War: Wstąpienie™ już 13 marca 2013Dodał(a): ckm.pl Czwartek 07.02.2013