Letnia fantazja

Lato to pora roku, na którą prawie wszyscy z niecierpliwością czekają. Kojarzy się z luzem i relaksem. Cechą tej pory roku jest także fakt, że chętnie bawimy się modą. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn, osób aktywnych i nieco mniej. Nie jest też ważne gdzie spędzamy lato. W mieście, czy na plaży chcemy wyglądać „cool” .
mollie moda męska
Obserwując letnią modę męską można śmiało powiedzieć, że pozwala ona na dużą dowolność. Na czasie jest misz-masz sportowego luzu, uliczna elegancja, unowocześniony styl safari, styl marynarski, a nawet retro look, inspirowany latami 50’.  Dozwolone są żywe kolory, pastele i naturalne barwy. Kroje luźne, jak i nieco bardziej dopasowane. Z pewnością liczy się jednak oddychająca tkanina - lekka, przewiewna, zapewniająca komfort i rześkość w upalne dni, a także sposób zestawiania poszczególnych części ubioru. Bo dowolność dowolnością, ale nie wszystko uchodzi za dobry styl.

banner_ckm_300_100 kopia.jpg

Przykładem może być odwieczny, trudny temat skarpet… jaka długość i czy w ogóle je zakładać latem? Thom Browne (projektant ubrań damskich i męskich, słynący z niekonwencjonalnych pomysłów na garderobę) mawia ” dla mężczyzny kostki są tym, czym dekolt dla kobiety”. I tak zachęca do noszenia butów bez skarpetek, twierdząc, że dodaje to całemu outfitowi nonszalancji. W tym samym czasie inni projektanci lansują trend noszenia ich do sandałów… hmmm ciężka sprawa;-)
Zdecydowanie łatwiejszym tematem jest  dobór biżuterii do ubioru. Tu droga jest otwarta, a możliwości  bardzo wiele.  To prosty sposób, by wyróżnić się w miejskiej dżungli, jak i w tłumie plażowiczów. Podkreśla bowiem charakter ubioru , a może nawet wysłać sygnał do otoczenia jakie drzemią w nas pasje. Posłużmy się zatem konkretnymi przykładami z kolekcji Men by Mollie :

plaza-kopia11.jpg
Plażowej stylizacji można  dodać charakteru bransoletkami  nautica, czyli kolorowymi sznurkami  nawiązującymi splotem do lin żeglarskich. Podkreślą, że drzemie w tobie duch przygody.
lowca-kopia11.jpg

Jeśli chcesz wysłać sygnał, że jesteś pasjonatem wielkomiejskich przygód, łowcą ryb, skarbów… a może kobiecych serc dopełniając swój miejski look linką z „hook’iem” z pewnością niejedna Pani spojrzy na ciebie ze szczerym zainteresowaniem.

Kolorowe szorty typu chino, tenisówki, dopasowany t-shirt i okulary awiatory uzupełnione bransoletkami woods czyli kompozycjami z koralików z egzotycznego drewna zapewnią ci oryginalny wygląd podczas wyjścia do miasta z przyjaciółmi czy na randce w plenerze.

miejski-kopia11.jpg

Rzemień z naturalnej skóry doskonale zaakcentuje surowy charakter stylu safari.

safari-kopia11.jpg

Do luźnej sportowej stylizacji pasują kolorowe bawełniane sznurki. A te z memory knot sprawią, że klasyczna, ponadczasowa stylizacja marynistyczna nie będzie sztampowa.

Biżuterią zatem każdy facet może w interesujący sposób uzupełniać  wakacyjny out fit. Choć wszystkie chwyty dozwolone, należy pamiętać, żeby dobrze czuć się w ubraniu, które jest naszą wizytówką, i które mówi coś na nasz temat. Biżuteria to  swego rodzaju gadżety, na których mężczyźni znają się bardzo dobrze. Zatem to łatwy sposób na letnie „figle” z modą!
Wszystkie bransoletki dostępne na www.mollie.plDodał(a): CKM.PL/fot. mat. prasowe Poniedziałek 04.08.2014