„J. EDGAR” na Blu-ray i DVD już od 13 kwietnia

J. Edgar Hoover był przez lata jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie. Twórca i długoletni dyrektor FBI z równym zapałem walczył z przestępcami jak i gromadził kompromitujące dowody przeciwko wpływowym politykom będącym – według niego – zagrożeniem dla Ameryki i Amerykanów.
j edgar otwarcie.jpg


Wyreżyserowany przez Clinta Estawooda „J. Edgar” to opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii USA. Obraz, w którym w tytułowej roli wystąpił Leonardo DiCaprio debiutuje w ofercie Galapagos Films na Blu-ray i DVD już 13 kwietnia!
okladka dvd wycieta.jpg
J. Edgar Hoover był skomplikowanym i ambitnym człowiekiem, którego osiągnięcia do dziś mają wpływ na Amerykę. Stworzone przez niego Federalne Biuro Śledcze (FBI) jest dziś jedną z najlepszych i najskuteczniejszych organizacji stojących na straży prawa, a opracowane przez niego metody pracy są dziś stosowane powszechnie praktycznie na całym świecie.

W filmie Clinta Eastwooda, J. Edgara Hoovera (Leonardo DiCaprio) poznajemy już jako starego człowieka, któremu lata pracy w FBI (był dyrektorem Biura przez ponad 36 lat) i dostęp do najbardziej strzeżonych tajemnic dały praktycznie nieograniczoną władzę.

Na krótko przed śmiercią Hoover postanawia spisać swoje wspomnienia. W retrospektywach poznajemy historię człowieka, który w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej kariery wyrósł na postać budzącą powszechny szacunek, ale i strach.

Film „J. Edgar” opowiada o najważniejszych wydarzeniach  z życia kontrowersyjnego dyrektora FBI: o jego walce z radykalnymi anarchistami na początku XX wieku, relacji z asystentką Helen Gandy (Naomi Watts), podszytej erotyczną fascynacją przyjaźni z wieloletnim współpracownikiem Clydem Tolsonem (Armie Hammer) oraz o najgłośniejszych sprawach kryminalnych, w które zaangażowane było FBI: walce z gangsterami (Johnem Dillingerem, Alvinem Karpisem, Machine Gun Kellym), czy schwytaniu Bruno Hauptmanna – człowieka podejrzanego o porwanie syna Charlesa Lindbergha.
okladka br wycieta.jpg
„J. Edgar” to również opowieść o mrocznych i wciąż owianych tajemnicą sekretach życia Hoovera: domniemanym homoseksualizmie i miłosnym związku z najbliższym współpracownikiem, „teczkach” gromadzonych na wpływowych polityków i próbach szantażowania ludzi z pierwszych stron gazet (w tym laureata pokojowej Nagrody Nobla Martina Luthera Kinga).

− Hoover był gwiazdą. Pokazywał się w towarzystwie aktorów i słynnych pisarzy, bywał na przyjęciach. Starał się być bardzo widoczny, a jednocześnie o nim samym wiadomo było bardzo niewiele – mówi Clint Eastwood, który dorastał w czasach największej popularności legendarnego dyrektora FBI.

Reżyser:
Clint Eastwood

Obsada:
Leonardo DiCaprio
Armie Hammer
Naomi Watts
Josh Hamilton
Geoff Pierson

Dodał(a): ckm.pl Czwartek 29.03.2012