Lekcja kultury

Wybierasz się za granicę? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, nim nadepniesz obcokrajowcowi na odcisk
fuck you .jpgDobrze się zastanów, zanim, bawiąc na obcej ziemi, zechcesz wyrazić swój entuzjazm i zadowolenie za pomocą gestów. Niewinne w Polsce symbole za granicą mogą przysporzyć ci wrogów, wywołać bójkę lub zaprowadzić cię do aresztu! Oto lista najbardziej groźnych gestów, których powinieneś wystrzegać się jak seksu z północnokoreańskim transwestytą.

Uniesiony kciuk, Bliski Wschód
Dla ciebie to gest wyrażający zadowolenie, ale są kraje, w których w ten sposób wysyłasz rozmówcy sygnał bardzo niesympatyczny, podobny do tego, co oznacza wysunięty środkowy palec.

Rogi, Południe Europy
Ulubiony gest fanów muzyki rockowej to dla południowców symbol, który oznacza: jesteś rogaczem, a twoja kobieta miała przyjemność z połową dzielnicy. Niebezpieczna to droga, amigo...

Odwrócona Wiktoria, Wielka Brytania
Popularny w Polsce gest, promowany przez celebrytów, którzy wyrażają w ten sposób zadowolenie. Nad Tamizą ten znak też znają wszyscy — odwrócona Wiktoria to wulgarne powiedzenie „spadaj”.

Okey, Niemcy

Komunikat, który do popkultury przywędrował ze świata nurków, w niektórych krajach wywołuje agresję, bo oznacza odbyt i jest sygnałem, że masz bardzo niskie mniemanie o swoim rozmówcy.

Figa: Turcja, Indie, Włochy
Z pozoru niewinny, żartobliwy i lubiany przez dzieci gest może przysporzyć ci problemów, bo oznacza ni mniej, ni więcej , tylko to, by twój interlokutor udał się do diabła i więcej stamtąd nie wracał.

Zaciśnięta pięść: Indie Pakistan

W Azji Południowej nie przybijaj „żółwika”! Wysunięta pięść oznacza tam, że zamierzasz spenetrować rozmówcę analnie i nie jest to dobry sposób na rozpoczęcie  dyskusji podczas proszonej kolacji.

Znak miłości, Południe Włoch

W większości krajów za pomocą tego symbolu wyrażasz pozytywne nastawienie. Nie we Włoszech, tam taki gest równoznaczny jest z rzuceniem klątwy, a tego miejscowi nie puszczą płazem.

Moutza, Grecja
Chcesz zamówić w knajpie pięć piw? Uważaj! W Grecji kierowanie w stronę rozmówcy rozczapierzonej dłoni jest obelgą (dosłownie oznacza obrzucanie odchodami) i może skończyć się mordobiciem.


Dodał(a): CKM Wtorek 04.12.2012