Lampa kameleon

Po co kupować lampki we wszystkich kolorach tęczy, kiedy można mieć jedną, świecącą w barwach, które się do niej przyłoży?

Lampa ColourUp

Choć ta lampa może i wygląda niepozornie (co może być podniecającego w żarówce?), jej możliwości okazują się być bardzo ciekawe. ColourUp to bowiem efekciarski gadżet, który doskonale obrazuje dzisiejsze możliwości technologii oświetlenia LED-owego. Wystarczy przyłożyć ją do jakiejś powierzchni, aby zaczęła świecić w jej barwach!

Tak jak kameleon, który wtapia się w otoczenie, ColourUp za pomocą specjalnych czujników dostosowuje swoją barwę do powierzchni, na której się znajduje. Wystarczy ścisnąć lampę w górnej części, a jej kolor dopasuje się do podłoża. Dzięki temu, nie musimy wymieniać wewnętrznej świetlówki, aby uzyskać nowy odcień.

Firma PEGA Design & Engineering pracowała nad tym produktem wiele lat. W tym roku niezwykła lampa trafi wreszcie na sprzedaż. Może nie jest to lekarstwo na raka, ale bardzo ciekawy i efektowny wynalazek.Dodał(a): BJ, fot. pegadesign.com Czwartek 09.10.2014