Kupon na pizzę zamiast mandatu

Policja z kalifornijskiego miasta Lompoc wlepia ludziom... kupony na darmową pizzę! Akcja ma na celu między innymi poprawę relacji między obywatelami a funkcjonariuszami publicznymi

shutterstock_124662451.jpg

Kiedy policjant wręcza ci kwitek, na ogół nie wróży to nic dobrego. Ale nie w Kalifornii, a ściślej mówiąc miasteczku Lompoc. Tam bowiem ruszyła właśnie akcja Wild West Pizzy wspierana przez lokalną policję, dzięki której funkcjonariusze będą rozdawać obywatelom... kupony na darmową wyżerkę! Program ma na celu szerzenie pozytywnych postaw obywatelskich oraz ocieplenie wizerunku policjanta.

"Pomyśleliśmy, że dzieciaki powinny mieć szansę spojrzeć na policjantów jak na kogoś, kto może im pomóc, a nie jak na kogoś, kogo należy się bać" - podsumował swój pomysł właściciel wspomnianej pizzerii - Dave Goldy.

Z kolei komendant policji - Pat Walsh dodaje: "Spójrzmy prawdzie w oczy. Policjanci na ogół muszą sobie radzić z przejawami zła. To naturalne. Dlatego, gdy są wzywani do zdarzenia, mogą później za obywatelską postawę dać komuś kilka kuponów i zasugerować, że mogą np. przekazać je dzieciom lub komuś potrzebującemu. Dla policjantów nagradzanie to przyjemność".


Dodał(a): Bartosz Joda Środa 20.05.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)