Kupiłeś telewizor? Jesteś na celowniku urzędników

Tak, abonament RTV nadal trzeba płacić. Właśnie poznaliśmy jego wysokość na 2020 rok. I teraz uwaga: urzędnicy ruszyli na łowy i zwracają uwagę na ten jeden, ważny szczegół.

iStock-1185001134.jpg


Telenowela pod tytułem "likwidacja abonamentu RTV" nadal trwa. Wyjaśniamy, że nadal trzeba go opłaca, a jego zniesienie to tylko plotka. Przynajmniej w tej chwili. Co roku poznajemy wysokość tej daniny i właśnie na stronie Poczty Polskiej pojawił się pełny cennik.


Abonament RTV na 2020 rok – ile trzeba zapłacić?


Więc tak, abonament miesięczny za telewizor i radio to kwota rzędu 22,70 zł. Z kolei za sam odbiornik radiofoniczny – tylko 7 zł. Ale, ale, Poczta Polska lubi obywateli i daje wszystkim promo. Jaką? Ci, którzy zapłacą do 25 stycznia za cały rok, otrzymają 10 proc. zniżki. W ogóle tam jest taniej, ale to już sprawdźcie wszystko na stronie, o tutaj.


Oczywiście nie każdy musi go płacić. O zwolnienie mogą się starać osoby, które ukończyły 75. rok życia, zaklasyfikowane do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi, albo ci, którzy ukończyli 60 lat i posiadają prawo do emerytury o wielkości nie przekraczającej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Aha, czyli to nie o nas mowa, bo my jesteśmy młodzi, piękni i zdrowi.

Urzędnicy na łowach – uwaga na telewizor


Poczta Polska i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ostatnio złapały blisko 10 tysięcy osób. Wiecie, jak? Szukają osób, które kupiły telewizor, ale go nie zgłosiły.


Bo takie są w końcu przepisy, a jeśli tego nie zrobimy, to trzeba się liczyć z karą wynoszącą równowartość 30-miesięcznych abonamentów, czyli 681 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pensja zwala z nóg. 4670 zł "na rękę" w polskim sklepie
Dodał(a): Tomek Orszulak/fot.iStock Czwartek 09.01.2020