Kultowe gry teraz online!

Pamiętasz kultową grę elektroniczną z Wilkiem i Zającem, w której ganiasz za jajkami? Ta i 26 innych gier elektronicznych dostępna jest teraz online dzięki polskiemu studiu dizajnu
wilk i zając gra

Pamiętasz czasy małych gier elektronicznych, które nosiło się w kieszeni albo w plecaku? Jeśli tak, to na pewno z łezką w oku wspominasz, jak ganiałeś Wilkiem łapiąc w koszyk jajka rozrzucane przez Zająca. Właściwa nazwa tego kultowego tytułu to „Nu, pogodi!”, produkcja radziecka. Polskie studio dizajnerskie Hipopotam Studio, czyli Aleksandra i Daniel Mizielińscy, pamiętają tę formę rozrywki doskonale. Dlatego postanowili wskrzesić stare „konsolki”.

wilk i zając gra
Nie ingerowali w oprawę, bo właśnie o to chodziło – by oddać prostotę poziomu rozrywki lat 80. i 90. Ożywili kolory, które były namalowane na lub pod szybkami, gdyż same wyświetlacze były monochromatyczne - jednokolorowe. Do tego przełożyli obsługę przycisków w grze na klawiaturę i oddali nam fun w najczystszej postaci. Z pozoru wydają się grami zręcznościowymi, jednak logika i strategia potrafią być skuteczniejsze niż szybkie palce.

wilk i zając gra
Gry elektroniczne, które zaadoptowało Hipopotam Studio wypuszczane były w latach 1981 – 1991. W odróżnieniu od zwyczajnych tetrisów, te tytuły dawały poczucie uczestniczenia w niecodziennej fabule i zmuszały naszą wyobraźnię do odległych ekskursji. Jak choćby np. w grze „Caveman” przenosimy się do prehistorii, w „Terminatorze” czyścimy Los Angeles z szumowin, a w kultowej „Nu, pogodi!” (my nazywamy to `jajkami`) buszujemy Wilkiem w radzieckim kurniku.

wilk i zając gra
Aleksandra i Daniel Mizielińscy zaadaptowali 26 gier, które wyszły z fabryk w Japonii, Tajwanie i ZSRR. Oprócz wspomnianych wcześniej tytułów, na stronie ich projektu znajdziesz również gry „Donkey Kong”, „Mickey & Donald”, „Autoslalom”, „Zelda”. By obsłużyć grę klawiaturą, wybierz interesujący cię tytuł, a następnie klawisz "Zoom in".

Strona z grami elektronicznymi pica-pic.com to nie jedyne dziecko Hipopotam Studio. Twórcy znani są z projektów okładek, książek, map dla dzieci, które mają świetną grafikę i czcionkę.

wilk i zając gra

Dodał(a): gianni Wtorek 06.08.2013