Kultowa radziecka kreskówka powraca

50 lat po emisji pierwszego odcinka widzowie doczekają się kolejnych części przygód „Wilka i zająca”.

wilk.JPG


Wielka gratka dla wszystkich wychowanych w latach 70. i 80. W czasach, kiedy niewiele można było zobaczyć w telewizji, „Wilk i zając” były prawdziwym rarytasem dla wszystkich dzieci spragnionych rozrywki. Teraz dobrze znani bohaterowie maja powrócić na ekrany.

Realizatorzy ze studia Sojuzmultfilm ogłosili, że powstaje 26 zupełnie nowych odcinków kultowej bajki. Premiera nowej serii odbędzie się prawdopodobnie wiosna 2020 roku.

Na przestrzeni lat 1969 – 2005 powstało łącznie 20 dziesięciominutowych odcinków, z których każdy opierał się na takiej samej fabule – zły wilk palący paczkę papierosów na raz próbuje dopaść sympatycznego zająca. Co ciekawe w czasie, kiedy bajka była popularna nikogo nie szokował fakt, że w kreskówce dla dzieci jeden z bohaterów jara fajki jak smok wawelski.

Do dziś „Wilk i zając” cieszą się olbrzymim powodzeniem, a 65% Rosjan uważa, że był najlepsza bajka w historii, a 80% mieszkańców przyznaje, że zobaczyło wszystkie odcinki legendarnej animacji. W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom udzielili Grzegorz Pawlak jako Wilk i – nomen omen – Joanna Wilk jako Zając. 
ZOBACZ TAKZĘ: C64 - LEGENDARNY KOMPUTER POWRACA
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Czwartek 21.11.2019