Kufel niezasłaniający telewizora

Czy kiedyś zdarzyło Ci się przegapić najważniejszą chwilę w meczu, ponieważ akurat wtedy kufel, z którego popijałeś piwo, zasłonił Ci telewizor? Z tym kuflem to już się nigdy nie przydarzy.
wmc1zzmbuymf6bfe95hm.jpg

Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek to napiszemy, ale picie piwa podczas oglądania meczu ma pewną wadę. Uwidacznia się ona przede wszystkim wtedy, gdy złocisty napój bogów pijesz z kufla. Otóż istnieje spore ryzyko, że owo naczynie, głównie ze względu na swoją wielkość, po prostu zasłoni Ci widok na telewizor, kiedy będziesz brał łyka. Oznacza to, że poniekąd przez piwo możesz przegapić kluczowy moment meczu. A to jest wprost niedopuszczalne.

Oczywiście możesz pić złocisty trunek z puszki lub z butelki, ale nie dość, że problem nie do końca zniknie, to dodatkowo odbierzesz sobie sporo przyjemności z picia zimnego pienistego. I jak to wszystko pogodzić? Do niedawna rozwiązanie tego palącego problemu nie istniało. Na szczęście jednak ktoś mądry i doskonale znający potrzeby facetów, stworzył specjalny „TV Beer Mug” (Telewizyjny Kufel Piwny).

npw38378_tv_beer_mug-800__13227.1472665265.1280.1280.jpg

Rozwiązanie jest tak proste i oczywiste, że, jak to zwykle bywa w przypadku takich wynalazków, aż trudno uwierzyć, że nikt nie wpadł na to wcześniej. Kufel ten, ma bowiem po prostu ściętą pod odpowiednim kątem jedną ze ścianek. Górna krawędź naczynia nie jest więc pełnym okręgiem, a jego połową, przez co nawet w momencie gdy bierzesz sążnistego łyka piwa, masz pełen widok na to, co dzieje się przed Tobą w telewizorze.

Genialne? Genialne. Najlepsze jest jednak to, że mimo iż obwód górnej krawędzi został zmniejszony, kufel wcale nie traci na objętości. Mieści się w nim ok. 1 pinta piwa, a więc prawie 0,5 litra. I choć cena takiego telewizyjnego kufla być może nie należy do najniższych (za jedną sztukę trzeba zapłacić 11 dolarów, a więc za 40 zł), to jednak wydaje nam się, że wygoda spożywania piwa jest warta każdych pieniędzy.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. perpetual kid Poniedziałek 19.09.2016