Ktoś buduje gigantyczny zamek na jeziorze w środku Puszczy Noteckiej

Wygląda na to, że w Polsce pojawił się jakiś Batman albo inny tajemniczy królewicz, który postanowił zbudować sobie wielki zamek w samym środku Puszczy Noteckiej. Na sztucznej wyspie na jeziorze.


Zamek to gigantyczna konstrukcja powstająca na powierzchni niemal 2 hektarów, na sztucznej wyspie na środku jeziora. Jest na tyle duża i na dostatecznie zaawansowanym etapie budowy, że spokojnie można dostrzec ją na zdjęciach satelitarnych z Google Maps. A do tego powstaje całkowicie legalnie.

z23651842IE,Stobnica--Zamek-powstajacy-w-Puszczy-Noteckiej.jpg


Aż trudno więc uwierzyć, że całość owiana jest tajemnicą i w zasadzie do początku lipca mało kto wiedział o istnieniu zamku. Ale zapewne wiąże się to z faktem, że konstrukcja powstaje w sercu Puszczy Noteckiej na jeziorze w gminie Oborniki w Wielkopolsce. W dodatku na obszarze chronionym, objętym programem Natura 2000. Co ciekawe, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, nie widziała żadnych przeciwwskazań do budowy zamku.

A jak wspominaliśmy, jest to iście monumentalna konstrukcja. Budynek ma mieć 15 kondygnacji – 14 naziemnych i jedną podziemną – do tego 50-metrową wieżyczkę, a sam ma mieć ok. 15 metrów wysokości.

Niewiadomą pozostaje też, kto jest odpowiedzialny za budowę inwestycji. Na początku przypuszczano, że może być to rodzina Kulczyków, jednak obwieszczenie burmistrza Obornik z lutego 2015 wskazuje na tajemniczą spółkę D.J.T z Poznania. A może nagle Bruce Wayne postanowił osiedlić się w Polsce?

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Facebook Wtorek 10.07.2018