Kto zarabia więcej - grubi czy chudzi?

Sukces nie powinien być mierzony wielkością domu, czy samochodu, tylko... obwodu w pasie. Okazuje się bowiem, że na wysokość naszych zarobków wpływa nasza tusza!

shutterstock_79044877.jpg


Przez 38 lat badacze z University of Otago's Christchurch Health and Development Study (CHDS) obserwowali ponad 1200 dzieci, z uwzględnieniem intymnych szczegółów ich życia, w wyniku czego powstało aż 440 prac naukowych, sprawozdań i książek. Wnioski? Otyli mężczyźni zarabiają więcej pieniędzy niż ich szczuplejsi koledzy. Tego samego nie można powiedzieć jednak o kobietach. U pań tendencje zarobkowe w kontekście wagi rozkładają się zupełnie na odwrót.

Kobiety z nadwagą i otyłe zarabiają mniej niż panie średniej wagi. Dodatkowo grubsze panie są bardziej narażone na depresję i niezadowolone ze swojego życia. Co ciekawe, zdrowie psychiczne mężczyzn nie jest zależne od obwodu ich spodni. Naukowcy tłumaczą to w ten sposób, że kobieca otyłość w zachodnim społeczeństwie traktowana jest jako niepożądana i nieatrakcyjna. Dodatkowo kobiety są bardziej wrażliwe na przeciwności w życiu, niż mężczyźni.

W badaniu analizowano zależność między wagą ludzi, z uwzględnieniem wskaźnika masy ciała (BMI) oraz finansowe aspekty ich życia, takie jak tygodniowy dochód netto, posiadane oszczędności i dochody gospodarstw domowych. Przy okazji naukowcy zbadali również poziom depresji i zadowolenia z życia.

Wyniki pokazały, że otyli mężczyźni (z BMI powyżej 30) zarabiają tygodniowo średnio 140 dolarów więcej niż panowie z wagą w normie. Z kolei otyłe kobiety zarabiają 60 dolarów mniej niż te z właściwym BMI.

źródło: stuff.co.nz


Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 16.10.2015