Bohaterka wielu akcji

Czy kobieta może być dzielnym wojownikiem? W rysunkowej opowieści — jak najbardziej

książka


Frank Miller, Dave Gibbons
MARTHA WASHINGTON. JEJ ŻYCIE I CZASY, WIEK XXI
gat.: kobieta ma niejedno oblicze
Marta ma w życiu pod górkę, ale jako twarda dziewczyna zostaje superżołnierzem, który co chwila zbawia świat. Trąci to banałem i byłoby nim, gdyby nie to, że autor komiksu, Frank Miller, coraz to puszcza oko do czytelnika. Ba, na wiele lat przed Obamą wymyślił lewicującego prezydenta USA, który dostaje Nagrodę Nobla, wojny toczone w imię pokoju i walki wielkich korporacji, więc prawie zaczynasz wierzyć w jego wizje przedstawione w cyklu komiksów o Marcie! Dave Gibbons ubrał te historie w znakomite ilustracje. Jedyne, co mamy komiksowi do zarzucenia, to niedostatek seksu...

Lothar–Gunther Buchheim
ROZKAZ WYJAZDU
gat.: młoda strzelba  
Lato 1944, Francja, inwazja aliantów.
Tysiącletnia Rzesza pada w gruzy, ale młody oficer musi się wyszumieć. Kontynuację słynnego „Okrętu” napisano równie soczystym językiem, nie szczędząc drastycznych szczegółów i grozy wojny.

Robin Cook
INTERWENCJA
gat.: palec boży
Los styka trzech szkolnych kumpli. Pierwszy odnalazł stare dokumenty i chce wypłynąć na ich publikacji. Pozostali chcą go od tego odwieść. Ale gdy ludzka perswazja zawodzi, pozostaje wierzyć w palec boży. Dla wierzących.

Rebis Jon Ronson
CZŁOWIEK, KTÓRY GAPIŁ SIĘ NA KOZY
gat.: ściśle tajne
Czy komandosów można nauczyć zabijać wzrokiem? Cel ataku — kozy. Absurd? Okazuje się, że w US Army badano takie i inne debilne metody wojowania. Racjonalność i groteskę dzieli tu krok. Koszmarnie śmieszna lektura dla rekrutów.

Robert Rotenberg
APARTAMENT 12A
gat.: zła lokatorka
Czy facet, który z rękami zbroczonymi krwią mówi „zabiłem ją”, może być niewinny? Dodajmy, że w wannie faktycznie leży trup jego młodej żony. Sprawa prosta jak budowa cepa? Niezupełnie... Dla niedowiarków.

A. i B. Pease
DLACZEGO MĘŻCZYŹNI PRAGNĄ SEKSU, A KOBIETY MIŁOŚCI
gat.: zapal światło
Temat niby oklepany, ale podany na wesoło smakuje jak świeże bułeczki. Na zachętę cytat: „Co to jest >kochanie się<? To jest to, co robi kobieta, gdy mężczyzna ją bzyka”. Lektura nie tylko dla romantyków.


Dodał(a): ckm Poniedziałek 26.09.2011