Ksiądz wypiekał na plebanii ciastka z marihuaną

Wikariusz jednej z parafii w Gorzowie Wielkopolskim wpadł w ręce policji. Wszystko dlatego, że na plebanii wypiekał ciastka z gandzią.

iStock-535318339.jpg


Nie wiemy, czy ziółko pomagało temu księdzu nawiązywać lepszą łączność z istotami wyższymi, ale z pewnością coś musiało być na rzeczy. Wikary jednej z gorzowskich parafii został zatrzymany przez policję za posiadanie ciastek z marihuaną.

Zatrzymania dokonano tuż przed Wielkanocą, jednak policja miała księżulka na oku przynajmniej od kilku miesięcy, od momentu gdy duchowny kupił przez internet sprzęt do uprawy „maryśki”. Jak się okazało, akurat ta strona była monitorowana przez policję, więc mundurowi wiedzieli o nowym nabytku wikarego od samego początku. Nie reagowali jednak, ponieważ samo posiadanie takiej aparatury nie jest nielegalne. Postanowili wstrzymać się z interwencją i zobaczyć, jak sprawa rozwinie się dalej.

Gdy jednak przed świętami policja postanowiła złożyć wizytę księdzu, okazało się, że oprócz wspomnianego sprzętu miał też ciasteczka z marihuaną. Ziółko prawdopodobnie pochodziło z prywatnej plantacji.

Szczegóły sprawy nie są jednak znane, ponieważ prokuratura nie udziela informacji ze względu na dobro śledztwa. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że wikary ma zostać przeniesiony do innej parafii.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 04.04.2018