"Ksiądz" premiera Wojtka Smarzowskiego

Jeszcze wczoraj Wojciech Smarzowski odbierał Orły za „Wołyń” a już dziś prezentował premierową produkcję dla showmax.com. „Ksiądz” bo o tej etiudzie jest mowa, to pierwsza próba współpracy tego reżysera z wschodzącą siłą platformy oferującej dostęp do legalnych produkcji filmowych.
ksiadz617.pngW filmie „Ksiądz” zobaczyć można przeplatające się historie. Głównym bohaterem filmu jest ksiądz Jan (Arkadiusz Jakubik), który po kolizji drogowej zmuszony jest spędzić noc w motelu. Szybko okazuje się, że najgorsze dopiero przed nim - zanim jednak trafi do piekła pozna niewiernego Zygmunta, na którego w katolickim domu czeka wierna Bożena (Iwona Wszółkowska). W filmie znajdą się też zwłoki Anioła, a w rozwiązaniu zagadki kryminalnej kluczową rolę może odegrać koza… Wytrawni fani filmów Wojtka Smarzowskiego z pewnością dopatrzą się w „Księdzu” nawiązań do jego kultowych już produkcji. Sam reżyser opisuje film w ten sposób - „Jest to komedia reklamowo-kryminalna z elementami kina moralnego niepokoju.”

Film z pewnością zachęci także nowych widzów do obejrzenia innych propozycji z kategorii Polish noir dostępnych w Showmax - oprócz filmu, Wojtek Smarzowski przygotował również szereg rekomendacji filmowych i serialowych dla użytkowników serwisu, m.in. z kategorii najlepsze kino familijne, filmy o miłości czy... filmy zakazane przez kościół. Podobnie Arkadiusz Jakubik, polecający filmy o podglądaniu czy filmy z bestialskimi mordami. 
Dodał(a): Roman Mocarz Wtorek 21.03.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)