"Ksiądz" premiera Wojtka Smarzowskiego

Jeszcze wczoraj Wojciech Smarzowski odbierał Orły za „Wołyń” a już dziś prezentował premierową produkcję dla showmax.com. „Ksiądz” bo o tej etiudzie jest mowa, to pierwsza próba współpracy tego reżysera z wschodzącą siłą platformy oferującej dostęp do legalnych produkcji filmowych.
ksiadz617.png
W filmie „Ksiądz” zobaczyć można przeplatające się historie. Głównym bohaterem filmu jest ksiądz Jan (Arkadiusz Jakubik), który po kolizji drogowej zmuszony jest spędzić noc w motelu. Szybko okazuje się, że najgorsze dopiero przed nim - zanim jednak trafi do piekła pozna niewiernego Zygmunta, na którego w katolickim domu czeka wierna Bożena (Iwona Wszółkowska). W filmie znajdą się też zwłoki Anioła, a w rozwiązaniu zagadki kryminalnej kluczową rolę może odegrać koza… Wytrawni fani filmów Wojtka Smarzowskiego z pewnością dopatrzą się w „Księdzu” nawiązań do jego kultowych już produkcji. Sam reżyser opisuje film w ten sposób - „Jest to komedia reklamowo-kryminalna z elementami kina moralnego niepokoju.”

Film z pewnością zachęci także nowych widzów do obejrzenia innych propozycji z kategorii Polish noir dostępnych w Showmax - oprócz filmu, Wojtek Smarzowski przygotował również szereg rekomendacji filmowych i serialowych dla użytkowników serwisu, m.in. z kategorii najlepsze kino familijne, filmy o miłości czy... filmy zakazane przez kościół. Podobnie Arkadiusz Jakubik, polecający filmy o podglądaniu czy filmy z bestialskimi mordami. 
Dodał(a): Roman Mocarz Wtorek 21.03.2017