Kryptonim U.N.C.L.E.

21 sierpnia do polskich kin trafi nowy film Guya Ritchiego - "Kryptonim U.N.C.L.E.". Produkcja ma dzisiaj światową premierę

Kryptonim U.N.C.L.E.

Kryptonim U.N.C.L.E. to najnowsza produkcja Guya Ritchie’ego, oparta na serialu telewizyjnym z lat 60. Akcja filmu dzieje się właśnie w tym okresie, w momencie kulminacyjnym zimnej wojny. Agent CIA - Napoleon Solo (Henry Cavill) i KGB - Illya Kuryakin (Armie Hammer) biorą udział w misji przeciwko tajemniczej organizacji przestępczej, która dąży do rozprzestrzeniania broni jądrowej. Tylko oni są w stanie zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

1gary.png
Oprócz Henry’ego Cavilla, znanego m.in. z "Człowieka ze stali" oraz Armie'ego Hammera ("Samotny jeździec"), na ekranie zobaczymy również m.in.: Alicię Vikander, Elizabeth Debicki, Jareda Harrisa oraz Hugh Granta. Co ciekawe, główną rolę w filmie początkowo miał zagrać George Clooney, ale aktor zrezygnował ze względów zdrowotnych. Na jego następcę wybrano Toma Cruise'a, ale ten odszedł z kolei ponieważ nie mógł pogodzić planu zdjęciowego z harmonogramem kręcenia produkcji "Mission: Impossible 5".

1gary2.pngZdjęcia do filmu powstawały w Londynie, Chichester, Chatham, Elstead i Farnham (Anglia, Wielka Brytania) oraz Neapolu (Włochy).

Do polskich kin hollywoodzka produkcja wejdzie 21 sierpnia 2015 roku.

1gary4.png
Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 13.08.2015