Kostka Rubika w 3 sekundy

Nowy rekord poprawnego ułożenia Kostki Rubika wynosi dokładnie 3,253 sekundy. A ustanowił go robot napędzany jednym z popularnych smart fonów – Samsung Galaxy S4. Jak wypada przy nim człowiek?
cubestormer 3

A no całkiem nieźle, bo rekord `ludzki` wykręcił rok temu Holender Mats Valk. Ułożenie wszystkich sześciu ścian w jednakowych kolorach zajęło mu 5,55 sekundy. Jednak tym razem za łamigłówkę wziął się robot.

Cubestormer 3 jest kolejnym tworem Davida Gildaya i Mike`a Dobsona. Przygotowanie i budowa zajęły im 18 miesięcy. Poprzedni rekord ustanowili robotem Cubestormer 2 – 5,27 sekundy. Czas z 2011 roku udało się pobić i to w spektakularny sposób. Maszyna ułożyła Kostkę Rubika w 3,253 sekundy. I nie należy doszukiwać się technologii z hangarów NASA. Za wszystkim stoi popularny Samsung Galaxy S4.Dzięki szybkiemu ośmiordzeniowemu procesorowi smart fon w mgnieniu oka analizuje ułożenie kolorów, przewidując i planując kolejne kroki, by ułożyć sześć jednolitych ścianek. Obliczenia przekazywane są na precyzyjne ramiona korpusu robota skonstruowanego z Lego Mindstorms.

A tak na poważnie, to da się to rzeczywiście ułożyć bez wyjmowania małych kostek? Bo te filmiki z rekordami wydają się nierealne…

Dodał(a): hajtek Poniedziałek 24.03.2014