Kosmiczny park rozrywkowy w klimacie Gwiezdnych Wojen

Disney chce otworzyć park rozrywki poświęcony „Gwiezdnym Wojnom”. Goście będą mogli polecieć Sokołem Millenium na misję i przybić piątkę ulubionej postaci. A wszystko to będzie miało miejsce „dawno dawno temu w odległej galaktyce”.
3.jpg

W SKRÓCIE:

W Kalifornii i na Florydzie Disney planuje otworzyć tematyczny park rozrywkowy Star Wars Land. Goście będą mogli wchodzić w interakcję z bohaterami znanymi z gwiezdnej sagi, a obsługiwać będą ich droidy. Cena pakietu all-inclusive na dwie noce, obejmującego pokój w hotelu, wynosić będzie niecałe cztery tysiące złotych od osoby.

PEŁNA WERSJA:
Fani „Gwiezdnych Wojen” mogą już szykować maski Dartha Vadera. W 2019 roku Disney planuje otworzenie specjalnego parku. Na razie projekt nosi nazwę Star Wars Land. Ma się pojawić Disneylandzie w Kalifornii i Disney World na Florydzie. Jego powierzchnia będzie wynosić aż 14 arów. Twórcy obiecują zapierające dech w piersiach doświadczenie.

Goście parku będą mogli wchodzić w interakcje z postaciami znanymi z kultowej sagi, stanąć naprzeciwko prawdziwego AT-AT i wybrać się Sokołem Millenium na misję. W przeciwieństwie do zwyczajnych tematycznych parków rozrywki, każdy Star Wars Land ma być stworzony w taki sposób, aby za sprawą atrakcji opowiadał własną, unikatową historię, a zwiedzający mieli szansę się w nią zaangażować.

W środku parku ma stanąć również hotel, w którym gości będą obsługiwać droidy. Zapewniony będzie dostęp do basenu, ogrodu wodnego, kantyny, czy na siłownię. Taki dwunocny pakiet all-inclusive miałby kosztować około 1000 dolarów od osoby, czyli jakieś 3 900 złotych.

Krajobrazem parku ma być wioska na odległej planecie, która kiedyś była bardzo popularna i tętniła życiem z powodu znajdowania się w pobliżu trasy lotów międzygwiezdnych z prędkością światła. Kiedy rozwinęły się nowe formy podróży i wyznaczono inne drogi, przestano ją odwiedzać. Teraz jest to ulubione miejsce przemytników, handlarzy i osób szukających przygody. Nie zdziwcie się więc, jeśli natraficie tam na Hana Solo. Tylko nie pozwólcie, żeby strzelił pierwszy.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Disney Wtorek 25.04.2017