Koronawirus i zakupy. Sprawdź zalecenia GIS

Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi, a decyzje rządu o zamykaniu kolejnych obiektów powodują, że zaczyna narastać panika. Sprawdź, jakie zalecenia na czas epidemii wydał Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z Kancelaria Premiera.
iStock-1157913843.jpg

Z całą pewnością „czas zarazy” to nie jest najlepszy moment na dietę. Warto sobie przypomnieć słowa babć, które zawsze twierdzą, że najlepszy na chorobę jest rosołek i podczas zagrożenia epidemiologicznego porządnie się odżywiać i pić dużo wody. Wskazane jest również unikanie wysoko przetworzonej żywności. GIS zaleca również zjadanie m.in. 5 porcji świeżych warzyw i owoców dziennie.

CZYTAJ TAKŻE: WSZYSCY JESTEŚMY JADWIGAMI, CZYLI 4 POWODY DLA KTÓRYCH POLSKA POKOCHAŁA PANIĄ Z SANEPIDU

Ministerstwo Rozwoju wydało również wskazówki dotyczące branży handlowej. Klienci powinni zachować od siebie bezpieczną odległość oraz unikanie dotykania twarzy bez wcześniejszego zdezynfekowania dłoni.Za naszą zachodnia granicą urzędy poszły o krok dalej i opublikowały listę zakupów, które należy zrobić na wypadek epidemii. Zdaniem Niemieckiego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy na Wypadek Katastrof ludzie powinni być wyposażeni w zapasy umożliwiające przeżycie 10 dni bez konieczności wychodzenia z domu. W skład takiego arsenały wchodzi 20 litrów wody 3,5 kg mąki, ryżu i makaronu, tłuszcze, oleje i suszone owoce oraz rośliny strączkowe.

ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE MARKI. ZNANE PRODUKTY PO POLSKU 
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 11.03.2020