KONTRABANDA

Czasem zło popełnia się w imię dobra
KONTRABANDA OTWARCIE.jpg

Mark Wahlberg (The Fighter, Policja zastępcza) oraz Kate Beckinsale (Underworld, Aviator) to gwiazdy filmu Kontrabanda, rozgrywającego się w zawrotnym tempie thrillera, który opowiada historię usiłującego zerwać z mroczną przeszłością człowieka i jego rodziny, którą pragnie za wszelką cenę chronić.


Legendarny przemytnik Chris Farraday (Wahlberg) porzucił przestępczą działalność na rzecz wygodnego życia z rodziną. Kiedy jednak jego szwagier, Andy (Caleb Landry Jones), To nie jest kraj dla starych ludzi), wpada w kłopoty przemycając narkotyki na zlecenie bezlitosnego Tima Briggsa (Giovanni Ribisi,  Avatar, Wrogowie publiczni), Chris zostaje zmuszony do spłacenia długu Andy'ego i powrotu do dawnego zajęcia.  

Przy pomocy najlepszego przyjaciela, Sebastiana Abneya (Ben Foster, 30 Days of Night), Chris szybko zbiera ekipę, w której skład wchodzi m.in. jego kolega z dzieciństwa Danny Raymer (Lukas Haas, Incepcja) i wyrusza do Panamy. A wszystko to pod bokiem kapitana statku (J.K. Simmons,  Juno), który znając ojca Chrisa, od początku podejrzewa młodego Farradaya o ciemne sprawki.
Sytuacja szybko się komplikuje, a Chris musi stawić czoła nie tylko brutalnym handlarzom narkotyków z Panamy, wśród których znajduje się Gonzalo (Diego Luna, I twoją matkę też), a także policji i płatnym zabójcom zanim jego żona Kate (Beckinsale) i synowie staną się ich celem.  

Baltasar Kormákur  (101 Reykjavík) reżyseruje Contrabandę w oparciu o scenariusz Aarona Guzikowskiego, którego podstawą był film Reykjavik-Rotterdam, autorstwa Arnaldura Indridasona i Óskara Jónassona.

OBSADA:
Mark Wahlberg
Kate Beckinsale
Ben Foster
Giovanni Ribisi
Caleb Landry Jones
Diego Luna

REŻYSERIA:
Baltasar Kormákur

SCENARIUSZ:
Aaron GuzikowskiDodał(a): ckm.pl Poniedziałek 23.01.2012